کاهش ۴۱ درصدی بارندگی در همدان/ تلاش می‌کنیم مشکل تأمین آب نداشته باشیم

استاندار همدان گفت: با وجود کاهش ۴۱ درصدی بارندگی و خطر کم‌آبی سعی می کنیم مشکل تامین آب نداشته باشیم اما مردم همکاری کنند.

به گزارش خبرگزاری فارس از همدان، سید سعید شاهرخی ظهر امروز در جلسه شورای حفاظت از منابع آب استان با حضور مدیران حوزه وزارت نیرو در محل سد اکباتان اظهار کرد:  توسعه زیرساخت‌ها یکی از محوری‌ترین امور توسعه است و در سال‌های اخیر اقدامات خوبی را در راستای توسعه استان شاهد بودیم.

وی با بیان اینکه وزارت نیرو در کشور و در استان همدان در حوزه توسعه سدها عملکرد خوبی داشته است گفت: آب از مهمترین بخش‌های توسعه‌ای است و در سال‌های اخیر سه سد در استان  راه‌اندازی شد که بخشی از مشکلات تامین آب استان حل شد.

استاندار همدان با اشاره به کاهش ۴۱ درصدی بارندگی در استان همدان نسبت به سال گذشته این موضوع را مشکل بزرگی دانست و افزود: اقدامات خوبی در دست اقدام است که مشکل  خاصی در استان همدان نداشته باشیم.

وی خواستار همراهی مردم در مصرف بهینه آب شد و با بیان اینکه در این زمینه نیاز همکاری داریم بیان کرد: حل مشکل فاضلاب نیز که قبلا سلامتی شهروندان را تهدید می‌کرد اقدام ارزشمندی بود و باید این مهم را مد نظر قرار داد.

شاهرخی با بیان اینکه باید با روش‌های نوین زمینه صرفه‌جویی، مصرف بهینه آب و کشت‌های کم‌آب‌بر را در دستور کار قرار دهیم خواستار توجه به این مهم شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *