خسارت ۱۲۰ میلیارد تومانی خشکسالی در قم

رییس سازمان جهاد کشاورزی استان قم گفت : با توجه به کاهش بارندگی ها در زمستان و بهار ۱۲۰ میلیارد تومان به صورت مستقیم به محصولات کشاورزی استان قم خسارت وارد شده است.

به گزارش خبرگزاری صداو سیما مرکز قم ؛ پور میدانی در نخستین جلسه فصلی ستاد صندوق بیمه کشاورزی استان با اشاره به خسارت شدید کاهش بارندگی ها در تمام محصولات کشاورزی و سطح اراضی استان قم گفت : برآورد ها نشان می دهد خسارت در مزارع حدود ۳۰ تا ۶۰ درصد ، در مراتع تا ۸۰ رخ داده است.

وی  پوشش بیمه کشاورزی در استان را به طور میانگین ۳۰ درصد عنوان کرد و افزود : تلاش شده است کشاورزانی که تحت پوشش مستقیم بیمه بودند به صورت ۱۰۰ درصد  خسارت آنان تحت پوشش بیمه قرار بگیرد.

رییس جهاد کشاورزی استان قم گفت  : قرار شده است در سطح ریاست جمهوری و وزارت کشور بخشی از خسارت ها جبران شود که امیدواریم بخش بزرگی از این مبلغ در صورت تامین اعتبار تامین شود.

پور میدانی گسترش بیمه در میان کشاورزان و دامداران را نیازمند آموزش و فرهنگ سازی دانست و گفت: در مجموع ۲۶ هزار هکتار از اراضی کشاورزی از ابتدای سال زراعی بیمه شده اند که کل مبلغ بیمه نامه ۱۱ میلیارد تومان است و تاکنون یک میلیارد و ۴۰۰ میلیون تومان خسارت از طرف بیمه پرداخت شده است.

وی با تاکید بر اینکه قم به عنوان یکی از قطب های دام و طیور در کشور محسوب می شود افزود: بر اساس بیمه اجباری طیور تمام واحدهای گوشتی و تخم گذار ۱۰۰ درصد بیمه هستند و در بخش دام این رقم  50 درصد است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *