زلزله ۴/۴ ریشتری کردستان را لرزاند

مدیرعامل جمعیت هلال احمر کردستان با اشاره به بروز زلزله ۴/۴ ریشتری با مرکزیت شویشه اعلام‌ کرد که تیم‌های ارزیاب هلال احمر به منطقه اعزام شده‌اند و تاکنون گزارشی از خسارت مالی و جانی دریافت نشده است.

پیام جلالی در گفت‌وگو با ایسنا با اشاره به وقوع زلزله نسبتا شدید در کردستان اظهار کرد که زلزله‌ای به بزرگی ۴/۴ ریشتر ساعت ۱۸ دقیقه بامداد با مرکزیت شویشه روی داد.

وی افزود: بلافاصله پس از وقوع زلزله تیم‌های ارزیابی هلال احمر کردستان به مناطق مختلف فرستاده شده‌اند و تاکنون گزارشی از وجود خسارت جانی و مالی در روستاهای بزرگ شهرستان سروآباد گزارش نشده است.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر کردستان با بیان این که ارتباط لازم با جمعیت هلال احمر کشور برای درخواست هرگونه کمکی برقرار است، تصریح کرد که در صورت بروز هرگونه خسارت در مناطق مختلف استان به اطلاع مردم خواهد رسید.

وی با اشاره به آمادگی اکیپ‌های شهرستان‌های کردستان برای هر حادثه احتمالی عنوان کرد که مردم تا ساعاتی بعد از زلزله با هوشیاری کامل آمادگی بروز زلزله دیگری را داشته باشند.

این زلزله در عمق ۱۰ کیلومتری زمین رخ داده و فاصله کانون زلزله از شهر شویشه ۱۷ کیلومتر، شهر سروآباد ۲۴ کیلومتر و شهر پاوه استان کرمانشاه ۲۸ کیلومتر بوده است.

نزدیک‌ترین مراکز استان نیز سنندج با ۳۷ کیلومتر و کرمانشاه با ۱۰۶ کیلومتر فاصله بوده است.

این زلزله در شهر سنندج توسط مردم احساس شد و بسیاری از مردم را به کوچه و خیابان‌ها کشاند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *