بارندگی و سیلاب در خراسان رضوی تلفات جانی نداشت/ احتمال بروز خسارت به بخش کشاورزی و منازل روستایی

مدیرکل مدیریت بحران استانداری خراسان رضوی با اشاره به اینکه بارندگی‌ها و جاری شدن سیلاب در نقاط مختلف تلفات جانی نداشته است، گفت: بر اساس گزارش‌های اولیه بروز خسارت در بخش کشاورزی و برخی منازل روستایی به صورت محدود اعلام شده است.

محسن نجات در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در مشهد، با اشاره به میزان بارندگی‌ها در سطح استان اظهار کرد: بر اساس اعلام هواشناسی بیشترین میزان بارش در گناباد، مشهد، بجستان، کاشمر و بردسکن گزارش شده است.

مدیرکل مدیریت بحران استانداری خراسان رضوی افزود: اگرچه با افزایش بارندگی‌ها در برخی مناطق استان شاهد جاری شدن سیلاب و آبگرفتگی معابر بودیم، اما خوشبختانه تلفات جانی نداشتیم.

وی با اشاره به گزارش‌هایی مبنی بر مسدودی‌های جزئی در برخی از مسیرها و جاده‌های روستایی و بین شهری، یادآور شد: تنها جاده کاخک به گناباد به دلیل جلوگیری از بروز حادثه برای لحظاتی مسدود شد که پس از اطمینان از نبود خطر بازگشایی شد.

نجات ادامه داد: اگرچه گزارش‌های اولیه حاکی از بروز خسارت به بخش کشاورزی و برخی منازل روستایی به صورت محدود در شهرستان‌های مختلف استان است، اما آمار رسمی از خسارات احتمالی پس از دریافت گزارش فرمانداران جمع‌بندی می‌شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *