آلودگی پتروشیمی‌ها «صیادان» را ناچار به مهاجرت به دیگر زیستگاه‌ها کرد

مدیرکل شیلات استان خوزستان گفت: تاثیر آلودگی پتروشیمی‌ها موجب کاهش شدید آبزیان خوریات ماهشهر شد و صیادان ناچار به مهاجرت به دیگر زیستگاه‌ها شدند.

به گزارش خبرگزاری فارس از اهواز، فتح‌الله ابوعلی مدیرکل شیلات خوزستان در خصوص تاثیر منفی آلایندگی‌های صنایع پتروشیمی بر محیط زیست دریایی و کاهش آبزیان بندر ماهشهر، اظهار کرد: رسیدگی به این مساله، جزو وظایف ذاتی دستگاه‌های زیست محیطی است و قطعا اداره‌کل حفاظت محیط زیست خوزستان با این پدیده برخورد کرده و تذکرات لازم را هم داده‌اند.

وی افزود: هنوز این آلایندگی‌ها وجود دارند و باید به نوعی از ادامه این آلودگی جلوگیری شود و اینکه صنایع پتروشیمی ماهشهر باید خسارت سنگینی که وارد کرده‌اند را جبران کنند.

مدیرکل شیلات خوزستان گفت: تذکرات لازم به شرکت‌های پتروشیمی داده شده و از سال گذشته سعی کردند که به جبران خسارت‌های وارده در بخش منابع آبخیز کمک کنند. هفته گذشته نیز جلسه‌ای به ریاست استاندار خوزستان و معاون وزیر جهاد کشاورزی برگزار و مقرر شد که تذکرات جدی‌تری داده شود و اگر این موضوعات رعایت نشوند، از طریق مراجع قانونی پیگیری خواهند شد.

وی در خصوص تلفات آبزیان تصریح کرد: آمار دقیقی از تلفات آبزیان وجود ندارد اما در عمل مشکلات زیادی ایجاد شده است.

فتح الله ابوعلی تصریح کرد: خوریات ماهشهر که در گذشته زیستگاه بسیاری از ماهیان دریایی و صیدگاه مهمی برای صیادان بودند، به حدی از منابع آبزی تخلیه شده‌اند که صیادان مجبور شده‌اند به زیستگاه‌های دیگر مهاجرت کنند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *