گلایه رئیس مدیریت بحران کشور از بودجه کم این سازمان

رئیس سازمان مدیریت بحران کشور با گلایه از بودجه کم این سازمان، گفت: امسال حدود هفت هزار و ۵۰۰ میلیارد تومان از برنامه و بودجه درخواست کردیم اما ۶۰۰ میلیارد تومان کنار گذاشته شد.

به گزارش خبرنگار مهر، اسماعیل نجار صبح چهارشنبه در جلسه ستاد پیشگیری، هماهنگی و فرماندهی عملیات پاسخ به بحران با اشاره به برگزاری جلسه‌ای با موضوع خشکسالی، اظهار کرد: در تلاش هستیم که در حد و اندازه بودجه کشور کاری انجام دهیم.

رئیس سازمان مدیریت بحران کشور با بیان اینکه سال گذشته، هزار و ۸۵۰ میلیارد از سوی وزارت نیرو در بخش‌های مختلف برای کاهش تنش آب پرداخت شد، گفت: از اعتبارات ردیف سازمان‌ها نباید غفلت شود چرا که گاهاً حتی یک دهم از این ردیف بودجه‌ها جذب نمی‌شود.

وی با اشاره به اینکه جذب اعتبارات سال گذشته اختصاص یافته به گیلان که به دلایل مختلف محقق نشده، ضروری است، افزود: در بخش کشاورزی خسارت از طریق صندوق توسعه کشاورزی میسر می‌شود که دولت امسال سه هزار میلیارد تومان به این صندوق کمک می‌کند.

نجار اضافه کرد: سازمان مدیریت بحران در سال ۹۸ پنج هزار و ۴۸۰ میلیارد تومان از برنامه و بودجه درخواست کرد که تنها ۳۰۰ میلیارد تومان برای آن کنار گذاشته شد.

رئیس سازمان مدیریت بحران کشور ادامه داد: برای امسال حدود هفت هزار و ۵۰۰ میلیارد تومان از برنامه و بودجه درخواست کردیم اما ۶۰۰ میلیارد تومان کنار گذاشته شد.

وی تصریح کرد: برای حل معضل خشکسالی، در حال تهیه گزارش با توجه به برنامه‌های جهانی هستیم تا بر اساس آن برنامه ریزی کنیم.

نجار در خصوص حل معضلات مربوط به رانش زمین بیان کرد: نمی‌توان مردم را از سرزمین خود جدا کرد لذا باید برنامه جامعی برای مقابله با رانش تهیه شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *