پخش ۶۰۰۰ دقیقه آموزش رادیویی مدیریت بحران برای شهروندان

معاون سازمان پیشگیری و مدیریت بحران شهر تهران از تهیه، تولید و پخش ۶۰۰۰ دقیقه مجله رادیویی شهر آماده با هدف اطلاع‌رسانی و آموزش به شهروندان طی سال گذشته خبر داد.

به گزارش خبرگزاری مهر، حیدر کلهری با اعلام این خبر گفت: مجله رادیویی «شهر آماده» کاری مشترک بین رادیو تهران و سازمان پیشگیری و مدیریت بحران شهر تهران است که سال گذشته ۶۰۰۰ دقیقه برنامه با هدف آموزش شهروندان برای مقابله با ویروس کرونا، حوادث و بلایای طبیعی مثل سیل و زلزله، آتش سوزی و طوفان و … تهیه، تولید و پخش شد.

کلهری با بیان اینکه پخش این مجله رادیویی امسال نیز ادامه دارد، افزود: این مجله رادیویی در قالب ۴ بسته ۵ دقیقه‌ای (در مجموع ۲۰ دقیقه) به شکل‌های مختلفی نظیر: نمایش رادیویی، گزارش مردمی، مصاحبه کارشناسی، پیام‌های آموزشی، مسابقه، طنز، … تولید و هر روز پخش می‌شود.

وی افزود: از بخش‌های مختلف این برنامه می‌توان به معرفی دستگاه‌ها و نهادهای مسئول مدیریت بحران، نکته‌ها و تجربه‌ها همراه با گزارش‌های میدانی، مباحثی از مخاطرات بلایای طبیعی و مباحث آموزشی در این زمینه اشاره کرد.

کلهری گفت: یکی از بخش‌های مهم این مجله رادیویی، گزارش‌های مردمی و استفاده از ظرفیت اعضای خانه‌های دوام و ایمنی در تهیه این گزارش‌هاست که آموزش‌ها، تجربیات و خاطرات خود را روایت کرده و مزیت‌های عضویت در این گروه‌های داوطلبانه را با سایر شهروندان در میان می‌گذارند.

وی اضافه کرد: «مجله رادیویی شهر آماده» هر روز بر روی موج اف ام ۹۴ (رادیو تهران) و در زمان‌های ۸:۲۵، ۱۴:۱۵، ۱۵:۳۵ و ۲۲:۳۰ پخش می‌شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *