امسال هم با کمبود آب روبه‌رو هستیم

معاون وزیر کشور و رئیس سازمان مدیریت بحران با تأکید بر تقویت طرح‌های حوزه مدیریت بحران در استان‌ها گفت: امسال نیز سال کم آبی پیش بینی شده و با کمبود آب روبه‌رو هستیم.

به گزارش مملکت آنلاین، اسماعیل نجار امروز در حاشیه بازدید از پروژه ملی سد هراز در جمع با خبرنگاران با بیان اینکه سال کم آبی را پشت سر گذاشتیم، اظهار داشت: امسال نیز سال کم آبی پیش‌بینی شده و با کمبود آب روبه‌رو هستیم.

وی با اشاره به اینکه برف شدید ۲ سال گذشته تغییر اقلیم در مازندران را نشان می‌دهد، در خصوص سد هراز افزود: این سد برای رفع مشکل تامین آب است که در کشور آب همیشه مورد توجه بوده به ویژه آب شرب و کشاورزی که برای تأمین آب جامعه و اشتغال کاربرد دارد.

نجار با تاکید بر اینکه اقتصاد بودجه مدیریت بحران برای تامین سد هراز سال گذشته حدود ۶۰۰ میلیارد تومان بوده است، تصریح کرد: امسال نیز برای این پروژه ردیف اعتباری در نظر گرفته می‌شود.

رئیس سازمان مدیریت بحران کشور ادامه داد: با توجه به بازدید به عمل آمده از این پروژه ملی، در صورت کمک دولت باید بر اساس ردیف اعتباری مبلغی در نظر می‌گیرد. آب منطقه‌ای نیز تلاش می‌کند از طریق فروش اموال بتواند اقداماتی داشته باشد.

نجار با اشاره به بیمه ساختمان افزود: بیمه اجباری بعد از سال‌ها در سال گذشته در مجلس تصویب شد و آیین نامه آن در حال تدوین و انجام است. بیمه اجباری ساختمان‌ها در حال انجام است، اما موارد مالی با توجه به آنچه که  مدنظر بود به تصویب نرسید؛ هرچند تلاش داریم تا مشکل مالی را به صورت متمم یا قوانین بودجه رفع کنیم.

معاون وزیر کشور از اهداف بیمه اجباری گفت: با اجرای این بیمه اجباری بسیاری از مشکلات مردم رفع می‌شود و کیفیت ساخت و سازها و ایمنی ساخت و ساز افزایش می‌یابد، هزینه‌های دولت را کم و رضایتمندی را بیشتر می‌کند؛ همچنین تسویه پرداخت خسارت نیز تسریع خواهد یافت و با اجرای این تحول اساسی در پرداخت خسارت ایجاد می‌شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *