کاهش ۳۰ درصدی بارندگی در کرمانشاه/ تابستان سختی پیش‌رو داریم

مدیر روابط عمومی آب و فاضلاب استان کرمانشاه گفت: با توجه به کاهش بارندگی‌ها، تابستان سختی را برای تأمین آب پیش‌رو داریم اگر مردم مدیریت مصرف نداشته باشند، مسلما با مشکلاتی مواجه خواهیم شد.

به گزارش خبرگزاری فارس از کرمانشاه، علی مرادی امروز در جمع اصحاب رسانه با اشاره به کاهش بارندگی‌ها و مشکل کم‌آبی در کشور و استان، اظهار داشت: امسال طبق آمار حدود ۳۰ درصد نسبت به سال‌های گذشته کاهش بارندگی داشتیم.

وی ادامه داد: همین موضوع سبب شده در اکثر شهرستان‌های استان کرمانشاه کاهش آبدهی منابع تأمین آب را شاهد باشیم که با توجه به افزایش مصرف در زمان شیوع بیماری کرونا و همچنین شروع فصل گرما احتمال مشکلات کم‌آبی، افت فشار و قطعی آب برای هم‌استانی‌ها وجود دارد.

مدیر روابط عمومی آب و فاضلاب استان کرمانشاه با تأکید بر مدیریت مصرف از سوی مشترکان، اضافه کرد: با توجه به شروع فصل گرما قبل از روشن کردن ضمن سرویس کلرها، حتما از سایبان و شیرهای کاهنده مصرف استفاده شود.

مرادی تصریح کرد: کاهش نزولات جوی سبب شده اکثر سراب‌ها خشک شده، بنابراین باید در بحث مدیریت مصرف آب حساس باشیم که از هدر رفت آب جلوگیری کنیم، تابستان سختی را پیش‌رو داریم اگر مردم کمک نکنند مسلما با مشکلاتی مواجه خواهیم شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *