خسارت ۲۰ درصدی سرما به مزارع لرستان/ ۱۲ هزار و ۸۰۰ هکتار از باغات استان آسیب دیدند

معاون بهبود تولیدات گیاهی جهادکشاورزی لرستان از خسارت ۱۲ هزار و ۸۰۰ هکتار از باغات استان خبر داد و این میزان آسیب به درختان میوه را ۱۰ تا ۸۰ درصدی عنوان کرد.

جواد صالحیان امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در خرم‌آباد، با اشاره به خسارت سرما به مزارع و باغات لرستان، اظهار کرد: ۲۵ هزار هکتار گندم آبی و ۵۲ هزار هکتار گندم دیم و در مجموع ۷۷ هزار هکتار معادل ۲۰ درصد این محصولات دچار سرمازدگی شده‌اند.

وی خاطرنشان کرد: اگرچه با مدیریت تغذیه و بارش‌های بهاره این برگشت خسارت وجود داشت، با این وجود متاسفانه طی روزهای اخیر بارندگی‌ها را در سطح استان شاهد نبوده‌ایم.

معاون بهبود تولیدات گیاهی جهادکشاورزی لرستان از خسارت ۱۲ هزار و ۸۰۰ هکتار از باغات استان خبر داد و این میزان آسیب به درختان میوه را  ۱۰ تا ۸۰ درصدی عنوان کرد.

صالحیان بیان داشت: باغات سرمازده استان شامل درختان میوه هسته‌دار همچون آلو و زردآلو و همچنین باغ‌های گردو در مناطق سردسیر استان هستند.

وی با بیان اینکه سرمای دیررس بهاره هر ساله خساراتی را به باغات و مزارع استان وارد می‌کند، افزود: با این وجود تمهیداتی برای کاهش آسیب سرما پیش‌بینی می‌شود که با توجه به دیررس و زودرس بودن سرمای بهاره این میزان خسارت متفاوت است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *