روایت مسئولان از زلزله سی‌سخت

رئیس بنیاد مسکن انقلاب اسلامی اقدامات صورت گرفته در شهر زلزله‌زده سی‌سخت را بی‌سابقه دانست.

به گزارش خبرگزاری فارس از یاسوج، تابش رئیس بنیاد مسکن در نشست بررسی وضعیت شهر سی‌سخت گفت: تصمیم‌گیری، ابلاغ اعتبار و شروع به کار ساخت و ساز در سی‌سخت زلزله‌زده بی‌نظیر بود و ۴۲۰ میلیارد تسهیلات در اختیار استان قرار گرفت.

رئیس بنیاد مسکن انقلاب اسلامی  گفت: بانک مرکزی در اقدامی بی‌سابقه و سریع مبلغ مصوب شده به استان را به بانک‌های عامل کشور و استان ابلاغ کرد.

تابش گفت: سرعت کار در سی‌سخت به دلیل تاکیدات مقام معظم رهبری و رئیس جمهور بود، هم‌اکنون ۲۰۰ دستگاه ماشین آلات کار آواربرداری را انجام می‌دهد،  ۳۵۰ واحد آواربرداری شد است .

تابش عنوان کرد: میلگرد و سیمان مورد نیاز تامین شده و تا روزهای آینده بتون آماده در اختیار قرار می‌گیرد.

وی گفت: درخواست ۵۰۰_ ۶۰۰ پروانه داده شده و بیش از ۱۰۰ مورد صادر شده است.عملیات تعمیری را اولویت دادیم بلاعوض اسکان موقت پرداخت شده و بقیه را پرداخت می‌کنیم به مردم می‌گوییم نگران نباشید به همه خانه‌های نیازمند تخریب و تعمیر رسیدگی می‌شود.

تابش گفت: هر چه مردم مشارکت بیشتری داشته باشند سرعت بازسازی را تسریع می‌کند به لحاظ کمبود مصالح و تسهیلات باید گفت که مصالح افزایش پیدا کرده و البته این رقم اختصاص یافته بی‌سابقه بوده است.

در ادامه اسماعیل نجار رییس ستاد مدیریت بحران کشور با اشاره به اینکه گزارش خسارت وارده به زیرساخت ها هنوز ارسال نشده گفت: بیش از ۴۰ میلیارد ازطریق بیمه ها به مردم پرداخت شده و مبلغ دیگری مانده که پرداخت می‌شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *