سرما و یخبندان استان مرکزی را فرا می گیرد

مسئول پیش‌بینی اداره کل هواشناسی استان مرکزی گفت: بررسی‌ نقشه‌های پیشیابی هوا حاکی از ورود یک سامانه بارشی سرد از مناطق شمال غرب کشور از اواخر وقت امشب(سه‌شنبه) است وسرما و یخبندان این استان را فرا می‌گیرد.

«رضا مرادی» در گفت و گو با ایرنا افزود:  فعالیت این سامانه از مناطق شمالی استان مرکزی عصر چهارشنبه آغاز می‌شود و در روز پنجشنبه بارش‌ها بیشتر به‌صورت برف و در مناطق گرمسیر به‌صورت باران و برف خواهد بود.

مسئول پیش بینی اداره کل هواشناسی استان مرکزی ادامه داد: بیشتر فعالیت این سامانه در نیمه شمالی استان است، هر چند در سایر نواحی استان مرکزی نیز احتمال بارش برف دور از انتظار نیست.

مرادی عنوان کرد: در روز جمعه هفته جاری برای بیشتر مناطق استان مرکزی در برخی از ساعات بارش برف و وزش باد و کولاک پیش‌بینی شده است و این سامانه بارشی از عصر جمعه از استان عبور می‌کند و دمای هوا به‌طور محسوسی کاهش می‌یابد.

وی گفت: از شنبه هفته آتی استقرار هوای سرد در استان مرکزی حاکم می‌شود و در مناطق مستعد به‌ویژه در مناطق همجوار تالاب میقان اراک مه گرفتگی موجب کاهش دید افقی می‌شود.

مسئول پیش بینی اداره کل هواشناسی استان مرکزی افزود: دلیجان با بیشینه دمای ۹ درجه سانتیگراد بالای صفر گرمترین و غرق آباد با کمینه دمای هشت درجه سانتیگراد زیر صفر سردترین شهر استان در ۲۴ ساعت گذشته گزارش شده است.

بیش از ۱۰۳ میلیمتر بارندگی در سال زراعی جاری (اول مهرماه امسال) تاکنون در استان مرکزی به ثبت رسیده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.