زنگ خطر شیوع دوباره کرونا در فارس/ عامل اصلی اوجگیری بیماری/ مردم خسته شده اند

رئیس دانشگاه علوم پزشکی شیراز هشدار داد : زنگ خطر شیوع کروناویروس در استان فارس بار دیگر به صدا در آمده است و همه باید هوشیار باشیم.

به گزارش ایلنا، دکتر مهرزاد لطفی در نشست روزانه ستاد مدیریت بیماری کووید۱۹ گفت: بی توجهی برخی از هم استانی‌ها به بیماری کووید ۱۹، باعث شیوع دوباره این ویروس شده است.

وی با تاکید بر ارتقا سطح آگاهی جامعه نسبت به جدی گرفتن کروناویروس، افزود: طولانی شدن استقرار این بیماری در سطح جامعه و خسته‌شدن مردم از رعایت شیوه نامه‌های بهداشتی و سهل انگاری و بی‌توجهی‌برخی افراد، موجب شیوع دوباره این ویروس شده است.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی شیراز، با توجه به روند رو به افزایش موارد ابتلا به کروناویروس در استان، بر نظارت بیشتر مسئولان اجرایی بر رعایت کامل شیوه نامه های بهداشتی در بین متصدیان مشاغل و اصناف تاکید کرد.

دکتر لطفی با بیان اهمیت ویژه تلاش‌های کارکنان بهداشت و درمان در مبارزه با کروناویروس و درمان بیماران، گفت: باید برای رفع دغدغه‌ها و حفظ سلامت کارکنان تلاش کرد.

وی با توجه به درصد بالای موارد مثبت ابتلا به کروناویروس در شهرستان‌های استان، تاکید کرد: باید یک تیم بهداشتی درمانی از دانشگاه برای بررسی وضعیت و مشاوره به شهرستان‌های دارای موارد بالای ابتلا اعزام شوند.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی شیراز توصیه کرد: مردم با مشاهده علائم بیماری کووید۱۹، به پزشکان خانواده و یا مراکز ۱۶ ساعته درمان سرپایی کرونا مراجعه کنند و از سهل انگاری، بی توجهی و خوددرمانی بپرهیزند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *