منتظر پیک شدید کرونا طی هفته های آینده در جنوب کرمان هستیم

معاون دانشگاه علوم پزشکی جیرفت گفت: در حال حاضر آمار بیماری کووید ۱۹ در منطقه به کمترین میزان خود رسیده است اما ما منتظر پیک شدید در هفته های آینده هستیم.

دکتر” شبیر رستمی ابوسعیدی” در گفت و گو با ایسنا با اشاره به جذب پزشکان عمومی و متخصص برای بیمارستان های جنوب استان کرمان افزود: در کنار تجهیز و توسعه بخش های مراکز درمانی منطقه تلاش زیادی برای جذب نیروی انسانی مورد نیاز حوزه سلامت صورت گرفته است که جذب پزشک متخصص از بارزترین این اقدامات است.

وی از جذب ۵۱ پزشک در سال‌ جاری خبر داد و گفت: تعداد ۵۱ پزشک برای ارائه خدمت در بیمارستان های جنوب استان کرمان جذب شده است که این میزان بیشترین آمار جذب پزشک در طول سال های فعالیت دانشگاه علوم پزشکی جیرفت طی یکسال بوده است. 

رستمی ابوسعیدی تعداد پزشکان متخصص در جنوب استان کرمان را  ۱۰۰ پزشک اعلام کرد و گفت:در سال ۹۶ کلا ۱۰۰ پزشک در جنوب استان مشغول به فعالیت بودند که به ۱۶۰ پزشک در سال جاری افزایش یافته است که این اقدام گامی مهم در راستای رفع مشکل کمبود پزشک در بیمارستانهای منطقه است.

معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی جیرفت با اشاره به بازدید اخیر معاون درمان وزارت بهداشت از بیمارستان امام خمینی (ره) شهرستان جیرفت جهت بررسی وضعیت بخش های این بیمارستان اظهار کرد: معاون درمان وزیر در بازدید بعمل آمده، وضعیت بخش های محل بستری بیماران مبتلا به کرونا را مطلوب و مطابق استانداردهای کشوری اعلام کردند. 

رستمی ابوسعیدی با اشاره به راه اندازی بخش آی سی یو ۳ بیمارستان امام خمینی (ره) جیرفت و همچنین راه اندازی این بخش در سایر بیمارستان های منطقه به عنوان اقدامی مهم در زمینه درمان بیماران مبتلا به کرونا در جنوب کرمان یاد کرد و گفت: تجهیزات لازم جهت درمان بیماران کرونا وجود دارد و کادر درمان هم تمام تلاش خود را به کار بسته اند تا با کمترین تلفات انسانی این بیماری را پشت سر بگذاریم.

وی از کاهش آمار مبتلایان و فوتی های ناشی از کووید ۱۹ در جنوب کرمان ابراز خرسندی کرد و افزود: در حال حاضر آمار بیماری کووید ۱۹ در منطقه به کمترین میزان خود رسیده است اما ما منتظر پیک شدید در هفته های آینده هستیم  و با توجه به اینکه برای درمان این بیماری دارویی کشف نشده است کنترل این وضعیت نیازمند همکاری جدی مردم برای داشتن  کمترین میزان ابتلا و تلفات می باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *