آتش سوزی در نارنجستان قوام شیراز

به دنبال وقوع حریق در بنا و باغ تاریخی نارنجستان قوام رئیس سازمان آتش نشانی شیراز با بیان اینکه حریق در محوطه بیرونی موزه و بنای قوام حادث شده بود از اطفای آن بدون خسارت به موزه خبر داد

به گزارش رکنا، محمدمهدی قانع شامگاه جمعه ۱۷ مرداد در گفت‌وگو با خبرنگاران گفت: ساعت ۲۱ و ۱۹ دقیقه امشب یک مورد مشاهده دود در آلاچیقی متعلق به موزه نارنجستان قوام واقع در خیابان لطفعلی خان زند، داخل محوطه خارجی موزه، به سامانه ۱۲۵ سازمان آتش‌نشانی شهرداری شیراز اطلاع داده شد.

او با بیان اینکه بلافاصله دو ایستگاه ۱۱ و۱۹ به محل حادثه اعزام شدند، افزود: با حضور آتش نشانان در محل حادثه، به سرعت عملیات اطفا حریق آغاز شد.

او گفت: آتش نشانان با رعایت ایمنی کامل محل به دو گروه تقسیم شدند ، گروهی از آتش نشانان به جست و جو محبوس احتمالی پرداخته و افراد حاضر را از محل خارج و به مکان امن انتقال دادند، گروهی نیز به مبارزه با شعله های آتش پرداختند و به سرعت حریق را مهار و کاملا اطفا کردند.

رئیس سازمان آتش نشانی شیراز افزود: با توجه به اینکه حریق به سرعت مهار شد، دود به محل نگهداری آثار تاریخی وارد نشده و هیچ خسارت و مشکلی به آثار تاریخی ایجاد نشده بود و محل بعد از ایمن سازی به عوامل موزه تحویل داده شد.

قانع خاطرنشان کرد: علت این حادثه توسط کارشناسان سازمان آتش نشانی در دست بررسی است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *