یکهزار و ۱۴۸ آسیب دیده از توفان در زابل امدادرسانی شدند

حسن مصفا روز پنجشنبه در گفت‌وگو با خبرنگار ایرنا اظهارداشت: همچنین ۲۵۵بسته مواد غذایی در روستاهای توفان زده شهرستان زابل در شمال سیستان و بلوچستان توزیع شد.

وی ادامه داد: جمعیت هلال احمر همزمان با بروز توفان و وزش باد شدید همراه با گرد و خاک در شمال سیستان و بلوچستان با حضور در منطقه خدمات رسانی به مردم را آغاز کردند.
معاون‌امداد و نجات جمعیت هلال احمر سیستان و بلوچستان‌ گفت: نیروهای هلال احمر در تمامی شهرستان‌های شمال استان آمادگی کامل را دارند تا در صورت نیاز به مردم آسیب دیده ارائه خدمات کنند.

به گزارش ایرنا خشکسالی‌های چندین ساله سبب شده بادهایی که در گذشته به «موسمی ۱۲۰ روزه سیستان» یا نعمت بیکران الهی معروف بود و هوایی مطبوع و کشاورزی پرمحصول و زندگی سراسر شاد و با نشاطی را برای مردم به ارمغان می آورد امروز به بلای جان ساکنان این منطقه تبدیل شود.

توفانهای سهمگینی که معمولا با سرعت ۸۰ تا ۱۲۰ کیلومتر به حرکت در آمده و حجم عظیمی از ماسه و خاک را روانه شهرها و روستاها و خانه و کاشانه مردم کرده و همچون تازیانه های سوزناک بر پیکر خمیده و بی رمق سیستان فرود آورده و خانه‌های مردم را در زیر شن‌های روان مدفون کرده و راه نفس کشیدن آنان را بسته و انواع بیماری‌های تنفسی و قلبی و ریوی را نصیب مردم مظلوم و محروم منطقه می‌کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *