خسارت حدود ۲ میلیاردی سیل به راه های خراسان رضوی

علی رجایی در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در مشهد، با بیان این نکته که سیل روز گذشته به راه‌های دو شهرستان کلات و درگز خسارت وارد کرد، گفت: در درگز سیل ۴۳ کیلومتر از راه‌ هفت روستا را تخریب کرد.

رئیس اداره نگهداری راه‌های اداره کل راهداری خراسان رضوی اضافه کرد: در روستای میاب سه کیلومتر، خادمان‌لو ۱۰ کیلومتر، دربندی ۲۰ کیلومتر و ریش‌خوار ۱۰ کیلومتر از راه‌ها دچار خرابی شدند.

وی از تخریب پل روستای سنگ سوراخ، آبنما و پل روستای حسن آباد و آبنمای جشن آباد خبر داد و بیان کرد: به‌جز  راه روستای ریش‌خوار، راه مابقی روستاها بازگشایی شده است.

رجایی بااشاره به‌این نکته که خسارت وارد شده به راه‌های درگز یک میلیارد و ۲۰۰ میلیون تومان است، خاطرنشان کرد: در کلات نیز۱۴ راه روستایی به‌شدت آسیب دید که از این تعداد راه ۱۰ روستا بازگشایی شده و اکیپ‌های راهدارای مشغول باز کردن راه چهار روستای دیگر هستند.

وی از خسارت ۶۰۰ تا ۷۰۰ میلیون تومانی راه‌های روستایی این شهرستان خبر داد و اضافه کرد: یکی از دلایلی که راه‌های روستایی پس از هر بار سیل تخریب می‌شوند این است که در مسیر رودخانه هستند و همین عامل سبب تخریب آنان می‌شود.

رئیس اداره نگهداری راه‌های اداره کل راهداری خراسان رضویابراز کرد: تا سال گذشته راهداری تنها مسؤول نگهداری از این راه‌ها بود، اما از ابتدای امسال ساخت راه‌های روستایی در شرایطی به مجموعه راهداری اضافه شده که وضعیت اعتبارات مساعد نیست.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *