روند نگران کننده بیماری کرونا در تهران

عبدالرضا رحمانی فضلی وزیر کشور پس از حضور در جلسه کمیته اجتماعی نظامی و امنیتی ستاد ملی مبارزه با کرونا و در جمع خبرنگاران گفت: اولین موردی که در این جلسه درباره آن بحث شد، موضوع برگزاری مراسم عزاداری ماه محرم بود.

اخبار سیاسی– او افزود: دستور کار جلسه امروز متعدد بود از جمله برگزاری مراسم ماه محرم که مقرر شد کمیته‌ها بر اساس نظرات کارشناسی بخش‌های مختلف اجرایی و بهداشتی درمانی دستورالعمل‌هایی را آماده کنند و مطرح شد و برخی دوستان نیز نظر دیگری داشتند که مقرر شد ظرف دو روز نظرات اعمال شود.

وزیر کشور ادامه داد: ما باید جلوه‌ای از نظم، تعهد، مسئولیت، اعتقادات و باور‌ها را به اجرا بگذاریم. اجرای این دستور العمل‌ها به صورت قطعی ضمانت شده، در واقع تمامی این اقدامات که صورت می‌گیرد برای صیانت از سلامتی مردم است. بنابراین تمامی دست اندرکاران باید با وزارت بهداشت نهایت همکاری را داشته باشند.

رحمانی فضلی ادامه داد: تهیه ماسک جزء مواردی بود که مقرر شد اقدامی صورت گیرد.

او گفت: موضوع بعدی مطرح شده در جلسه درباره آموزش و پرورش بود. برای شروع سال تحصیلی طرحی ارائه شد که براساس شرایط سفید، زرد و قرمز مطرح شده بود. اما قرار شد آموزش و پرورش بدترین شرایط را در نظر بگیرد.

رحمانی فضلی ادامه داد: قرار شد زیر ساخت‌های لازم برای استفاده از فضای مجازی در حوزه آموزش و پرورش تقویت شود. همچنین باید از ظرفیت‌ها و تجربه‌هایی که در این چند ماه به دست آمده استفاده شود تا ما در حوزه آموزش و پرورش دچار مشکل نشویم.

وزیر کشور تصریح کرد: مسئله بعدی که در جلسه مطرح شد، شرایط بیماری کرونا در تهران بود، همکارانمان در ستاد تهران و وزارت بهداشت روند این بیماری در تهران را نگران کننده اعلام کردند، با توجه به آنکه تهران مرکز پخش تمام امور از جمله فعالیت ها، خدمات و تردد هاست بنابر این اهمیت تهران از منظر تاثیر گذاری بالاست.

او افزود: طرح‌هایی مطرح شد که در صورت تصویب در ستاد ملی انتظار می‌رود در تهران سخت گیرانه‌تر عمل کنیم. طبق گزارش‌ها درباره رعایت شرایط بهداشتی از جمله استفاده از ماسک و رعایت فاصله اجتماعی بهبود یافته است، اما باید در هرصورت از بی توجهی جلوگیری کرد.

وزیر کشور اظهار کرد: خواهش ما از مردم این است که مراقبت‌های لازم را انجام دهند الحمدلله درباره رعایت شرایط بهداشتی از جمله زدن ماسک، آمار‌ها و فاصله اجتماعی خیلی بهبود پیدا کرده است. البته با توجه به اینکه احتمال خطر وجود دارد باید بهترین راهکار‌ها در نظر بگیریم و از کمترین احتمال بی توجهی جلوگیری کنیم.

او ادامه داد: بسیج در حوزه‌های مختلف بهداشتی درمانی طرحی را ارائه کرده است که قرار شد تا در جلسه بعدی بررسی شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *