آتش سوزی گردنه خرسی پاسارگاد مهار شد

فرماندار شهرستان پاسارگاد استان فارس گفت: آتش‌سوزی در منطقه کله بادی گردنه خرسی این شهرستان که شامگاه یکشنبه رخ داد، بامداد دوشنبه به طور کامل مهار شد.

صادق فلاحی دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: از دقایق ابتدایی وقوع حادثه نیروهای اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان به همراه نیروهای مردمی با محوریت مدیریت بحران شهرستان پاسارگاد به محل آتش‌سوزی اعزام شدند که ساعت یک بامداد امروز آتش‌سوزی در جنگل‌های گردنه خرسی مهار شد.
وی بدون اشاره به علت این آتش سوزی و میزان خسارات ادامه داد: اگر این آتش‌سوزی به موقع مهار نمی‌شد شاهد فاجعه بودیم چرا که محل آتش‌سوزی همان محل آتش سوزی سال ۱۳۹۵ بود که آتش‌سوزی تا چند روز ادامه داشت.
در سال ۱۳۹۵ آتش سوزی‌های فراوانی در گردنه خرسی شهرستان پاسارگاد رخ داد که در بزرگترین این آتش‌سوزی‌ها ۸۶۸ هکتار از اراضی جنگلی و مرتعی در لهیب آتش سوخت و خسارات زیادی به پوشش گیاهی و جانوری وارد شد.
اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان پاسارگاد در سال‌های اخیر بخش‌های زیادی از جنگل‌های سوخته را احیا کرده و با انجام اقدامات پیشگیرانه آتش‌سوزی در این شهرستان‌ را در سال‌های ۱۳۹۶، ۱۳۹۷ و ۱۳۹۸ به صفر رسانده است.
شهرستان پاسارگاد به مرکزیت سعادت شهر در ۱۱۰ کیلومتری شمال شیراز است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *