آلودگی در ۳ شناگاه بوشهر بحرانی و پرخطر اعلام شد

رئیس حفاظت محیط زیست شهرستان بوشهر گفت: از ۶ شناگاه این شهرستان براساس نمونه برداری‌های انجام شده یک شناگاه وضعیت آلودگی آن بحرانی و ۲ شناگاه نیز پرخطر تشخیص داده شده است.

صادق پورسالم روز پنج‌شنبه در گفت و گو با ایرنا افزود: شناگاه‌های بوشهر شامل پارک لیان، بندرگاه، پلاژ بانوان، جفره، ریشهر و پارک سیادت است که از جمله آنها شناگاه پلاژ بانوان و ریشهر پرخطر و شناگاه جفره در وضعیت بحرانی قرار دارد.

وی بیان کرد: شناگاه‌های لیان و بندرگاه در وضعیت سالم و شناگاه پارک سیادت بوشهر نیز به طور نسبی پاک است.

پورسالم ادامه داد: شهروندان به طور جد از شنا در شناگاه جفره بپرهیزند چراکه شنا در این محل آنها را در معرض ابتلا به بیماری‌های متعددی قرار می‌هد.

وی با اشاره به انجام نمونه‌گیری در عمق نیم تا یک و نیم متر اظهار کرد: به منظور جلوگیری از شیوع بیماری‌های میکروبی، شناگاه‌ها همواره باید مورد نمونه‌برداری وآزمایش میکروبی قرار گیرند چراکه استفاده از شناگاه‌های آلوده و میکروبی انواع بیماری‌ها را به انسان منتقل می‌کند.

رئیس حفاظت محیط زیست شهرستان بوشهر گفت: در این راستا کمیته‌ پایش ساحل برای تعیین شناگاه‌های سالم در بوشهر تشکیل شده و به صورت فصلی مشکلات شناگاه‌ها را مورد بررسی قرار می‌دهد.

وی ادامه داد: کمیته پایش ساحل بوشهر با حضور اعضا وضعیت شناگاه‌های پاک و ناسالم را مشخص می‌کند و در این راستا شهرداری موظف است با پرچم گذاری یا نصب دیگر علائم، سالم یا ناسالم بودن شناگاه را برای شهروندان مشخص کند.

پورسالم عنوان کرد: بخشی از مناطق ساحلی بوشهر که محل ورود فاضلاب خام شهری است به محل شناگاه پرخطر و بحرانی تبدیل شده و باعث بروز بیماری‌های میکروبی از جمله گوارشی، روده‌ای و پوستی می‌شود.

وی با تاکید بر ضرورت اتصال همه فاضلاب‌های خانگی به شبکه فاضلاب افزود: صاحبان منازل باید فاضلاب واحد مسکونی خود را به شبکه فاضلاب متصل کنند تا شاهد بروز مشکل در ساحل و محیط بهداشتی نباشیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *