آتش سوزی یک کوه در زنجان

مجید امیرفضلی امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در زنجان اظهار کرد: ساعات پایانی روز گذشته کوه مجاور دانشگاه آزاد سایت امام دچار حریق شد که بلافاصله پس از اعلام حادثه نیروهای آتش‌نشانی به محل اعزام شدند.

رئیس سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهرداری زنجان با بیان اینکه برای اطفای این حریق دو اکیپ ۱۰ نفره از ایستگاه ۲، در محل حضور پیدا کردند، گفت: همچنین خودروهای اعزامی نیز دو دستگاه بود.

وی با اشاره به اینکه آتش‌نشانان برای اطفای حریق مجبور شدند از کوه بالا بروند، بیان کرد: اطفای حریق که زحمت بسیاری هم برای آتش‌نشانان داشت، حدود یک ساعت طول کشید.

امیرفضلی از افزایش حریق به خاطر افزایش دمای هوا خبر داد و تصریح کرد: از شهروندان هم تقاضا داریم در این شرایط نکات ایمنی را بیشتر رعایت کنند.

رئیس سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهرداری زنجان گفت: از شهروندان می‌خواهیم، در صورت نیاز به افروختن آتش، موارد ایمنی را به دقت رعایت و قبل از ترک محل از خاموش شدن آتش اطمینان حاصل کرده و  از انداختن ته سیگار یا کبریت روشن روی زمین و یا روشن کردن آتش به منظور تفریح خودداری کنند.

وی تصریح کرد: برخی مواقع، آتش‌سوزی مراتع و علف‌های هرز در مسیرهای صعب‌العبور اتفاق می‌افتد که حضور خودرویی آتش‌نشانان امکان‌پذیر نبوده و آنان مجبور هستند به‌صورت پیاده طی مسیر کرده و با بیل و آتش‌کوب، نسبت به اطفای حریق اقدام کنند که این نیز بسیار سخت و وقت‌گیر است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *