سیل به خانه های روستای آق اولر تالش خسارت زد

علی درمانی روز سه شنبه به خبرنگار ایرنا اظهار کرد: روز گذشته سیل ناشی از رگبار باران باعث جریان گل و لای و انسداد راه روستای آق اولر شده بود و با اقدامات ستاد مدیریت بحران تالش به بازگشایی مسیر اقدام شد و از شب گذشته تردد برقرار است و فعالان بخش خصوصی نیز با ماشین آلات خود در گشایش مسیرها همکاری کردند.

وی در خصوص برآورد میزان خسارت وارده به ساکنان روستا گفت: میزان ریالی خسارت توسط کارشناسان فرمانداری در حال بررسی است و پس از مشخص شدن، از سوی ستاد مدیریت بحران شهرستان برای تامین اعتبار و جبران خسارت ها به ستاد بحران استان گیلان گزارش خواهد شد.

روستای آق اولر تالش ۳۰ نفر جمعیت دارد و به دلیل اینکه دیوار خانه های قدیمی روستا با آهک، سفید شده، به آق اولر (خانه های سفید) مشهور است و با داشتن آب و هوای خوب و ارتفاعات کوهستانی و جنگلی، از مناطق گردشگرپذیر تالش به شمار می رود.

ایستگاه هواشناسی تالش دمای فعلی هوا را ۳۱ درجه سانتیگراد اعلام و برای فردا آسمانی ابری و در برخی ساعات رگبار و رعد و برق پیش بینی کرد.

شهرستان تالش با ۲۰۰ هزار نفر جمعیت و با بخش های مرکزی، اسالم، حویق و کرگانرود در ۱۱۰ کیلومتری غرب مرکز استان گیلان قرار دارد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.