البرز در موج دوم کرونا شرایط نامطلوبی دارد/ باید واقعیت ها را به مردم گفت/ مردم بیماری را جدی بگیرند

به گزارش ایلنا، علی درویش پور با ارائه گزارشی از تعداد مبتلایان به این بیماری پرداخت و اظهار داشت: از ابتدای شیوع بیماری کرونا در البرز ۱۰ هزار و ۴۵۷ نفر در کل استان بستری شدند که از این تعداد ۹ هزار و ۳۳۴ نفر ترخیص شدند اما در حال حاضر ۵۸۹ نفر کماکان بستری هستند .

معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری البرز افزود: متاسفانه طی ۲۴ ساعت گذشته ۹۷ نفر بستری و ۱۱۴ نفر نیز در بخش مراقبت های ویژه تحت درمان قرار گرفته اند.

این مسئول با اشاره به اینکه با روند روبه رشد ابتلای مردم به این بیماری مواجه هستیم، خاطر نشان کرد: ۵۹ نفر در بیمارستان‌های استان با استفاده از دستگاه‌های تنفسی در حال مراقبت هستند و ۳۹ نفر در شرایط انتظار تخت ویژه بسر می برند. 

وی یادآور شد: در موج اول بیماری که پیک آن از ۲۳ اسفند ماه آغاز شد ۵۰۴ نفر به این بیماری مبتلا شدند این در حالی بود که به‌رغم برخی فاکتورها از جمله؛ تراکم بالای جمعیتی، محل تردد ۱۴ استان کشور، حاشیه‌نشینی بالای استان میزان مبتلایان نسبت به موج دوم بسیار کمتر بوده است که علت آن نیز همکاری و مشارکت بسیار خوب مردم در این راستا بود.

جانشین ستاد مدیریت مقابله با کرونا استان البرز خطاب به شهروندان بار دیگر تاکید کرد: قصد نگرانی و ایجاد ترس در مردم ندارم اما باید واقعیت‌ها را به آنان گفت. اگر شهروندان همانند مرحله اول نسبت به رعایت پروتکل‌های بهداشتی بویژه استفاده از ماسک همت کنند در کنار برنامه ها و مصوبات ستاد ملی و استانی کرونا می توانیم بر این بیماری غلبه کرده و نسبت به شیوع و کنترل آن موفق عمل کنیم.

وی گفت: شرایط فعلی بیمارستان های استان، توان کادر بهداشت و درمان، محدودیت های مواد اولیه در تهیه ماسک و … پاسخگوی نیاز وضعیت فعلی بیماری نیست بنابراین تنها همکاری و مشارکت مردم است که می‌تواند در این مسیر راهگشا باشد.

به گفته وی با توجه به اینکه تاکنون درمان قطعی برای این بیماری پیدا نشده است همگی باید با مشارکت و همدلی در استفاده از ماسک و رعایت پروتکل‌های بهداشتی همت کنیم تا بیش از این شاهد مرگ و ابتلای عزیزانمان به این بیماری نباشیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *