بارش های رگباری در شرق گلستان سیل جاری کرد

سیدرضا قادری اظهار کرد: بارش حدود ۱۰۰ میلیمتر باران در بازه زمانی کمتر از یک ساعت موجب جاری شدن سیلاب در روستاهای دارآباد، اجن قره خوجه، قانجق شهرک و منجیلو شده و خساراتی را به محصولات زراعی، دام، مسکن و تأسیسات زیربنایی وارد کرد.

وی با اشاره به اینکه خوشبختانه تا این لحظه هیچ خسارت جانی گزارش نشده است، افزود: بر اثر واژگون شدن یک خودرو، ۲ نفر مجروح شدند که پس از انتقال به بیمارستان، تحت مداوای سرپایی قرار گرفتند و حال عمومی آن‌ها نیز مساعد گزارش شده است.

مدیرکل مدیریت بحران گلستان ادامه داد: در شهرستان مینودشت نیز شاهد آب‌گرفتگی در سطح شهر بودیم که در حال حاضر این مشکل برطرف شده است.

قادری تصریح کرد: در محور روستاهای بالادست شهرستان مینودشت (محور چهل چای) به دلیل رانش، راه ارتباطی قطع شده و مأموران راهداری مشغول بازگشایی این مسیر ارتباطی هستند.

وی گفت: اعضای مدیریت بحران شهرستان و گروه‌های امدادی به‌منظور امدادرسانی و برآورد خسارت، در مناطق حادثه‌دیده مستقر هستند.

بهبه نقل از استانداری گلستان، مدیرکل مدیریت بحران گلستان خاطرنشان کرد: میزان نهایی خسارات وارده، پس از برآورد توسط دستگاه‌های مربوطه اعلام خواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.