عوارض ماندگار بیماری کرونا بر ریه بیماران

آقای دکتر علی نعمتی عنایت در مصاحبه اختصاصی با خبرنگار حوزه بهداشت و سلامت گروه علمی فرهنگی و هنری خبرگزاری صدا و سیما، افزود: وضعیت بیمارستان‌ها در هفته‌های اخیر اصلاً خوب نیست و بخش زیادی از مراجعات به علت ترس و نگرانی مردم است که برای انجام آزمایش pcr به بیمارستان‌ها مراجعه می‌کنند.
وی با بیان اینکه تنها افرادی که علامت دارند به بیمارستان‌ها بروند افزود: بهتر است افرادی که علامت دارند انجام آزمایش pcr یا سی تی اسکن ریه را به عهده پزشک خود بگذارند در این زمینه اظهار نظر نکنند.
آقای دکتر نعمتی عنایت با اشاره به اینکه انتشار این ویروس بسیار بالاست گفت: برگزاری مراسم عروسی، حضور در اجتماعات استفاده از وسایل نقلیه عمومی از جمله BRT و مترو عامل اصلی شیوع این بیماری در هفته‌های اخیر است.
این متخصص عفونی افزود: این بیماری همچنان علائم تنفسی را به همراه دارد و به گونه‌ای ریه را تخریب می‌کند که ریه فرد کارایی گذشته را نخواهد داشت و عوارض ماندگاری به جای می‌گذارد.
وی با بیان اینکه تخت‌های مراقبت ویژه بیمارستان امیراعلم پر شده است گفت: اکنون ما هیچ تخت بخش مراقبت ویژه‌ای نداریم و اگر بیمار بدحال مراجعه کند مجبور به اعزام او به بیمارستان دیگر هستیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *