شدت کشندگی بیماری کووید۱۹ نسبت به قبل کمتر شده است؟

به گزارش بهداشت نیوز، دکتر افشین دلشاد اظهار کرد: بر خلاف روزهای اول که فقط به افراد مشکوک گفته می‌شد از ماسک استفاده کنند، اکنون افراد سالم هم باید از ماسک استفاده کنند چرا که با این کار احتمال انتقال بیماری به سایرین به شدت کاهش می یابد.وی رعایت اصول بهداشتی را مورد تاکید قرار داد و گفت: فرهنگ رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی باید همه گیر شود چون با رعایت بهداشت می‌توان با این ویروس مقابله کرد.

دلشاد با بیان اینکه گرمای هوا ربطی به کاهش بیماری و ضعیف شدن ویروس کرونا ندارد، افزود: افراد فکر نکنند کرونا در فصل گرما تمام می‌شود و باید فاصله گذاری اجتماعی را همواره مورد توجه قرار دهند.وی تاکید کرد: شدت کشندگی بیماری نسبت به قبل کمتر نشده و مردم ملزم به رعایت کردن همه پروتکل های بهداشتی هستند و در صورت عدم رعایت موازین بهداشتی، جان خودشان و عزیزانشان را به خطر می اندازند.

دلشاد یادآور شد: بهتر است بیمار مبتلا به کووید-۱۹ در یک اتاق مجزا از سایر افراد خانه که دارای تهویه مناسب است مراقبت، و تردد بیمار در منزل محدود شود.

وی بیان داشت: بهتر است فضاهای مشترک مانند حمام و سرویس بهداشتی فرد مبتلا از سایر اعضای خانواده جدا شود، در صورتی که امکان این کار وجود ندارد این فضاها از تهویه مناسب برخوردار باشند و سایر اعضای خانواده در اتاق دیگری و در صورت عدم امکان حداقل دو متر با فرد بیمار فاصله داشته باشند.

وی در ادامه خاطرنشان کرد: این نکته باید در خصوص سایر اعضای خانواده که در معرض بیشتر خطر کووید-۱۹ هستند مانند افراد مسن یا افراد دارای بیماری‌های زمینه‌ای، بیشتر مورد توجه قرار گیرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *