۵۰ درصد از استان زنجان با مشکل خشکسالی مواجه است

به گزارش خبرنگار مهر، علیرضا جز قاسمی ظهر پنجشنبه در نشست خبری با خبرنگاران، با بیان اینکه مصرف انرژی در کشور مناسبت نیست، گفت: یک سوم بارش‌های دنیا در ایران اتفاق می‌افتد ولی مصرف آب در کشور بالاتر از میانگین جهانی است و مردم الگوی مصرف را رعایت نمی‌کنند.

وی با بیان اینکه بارش‌ها طی دو سال گذشته خوب بوده است، اظهار کرد: بارش‌ها خوب است ولی همچنان خشکسالی وجود دارد.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب شهری استان زنجان، بر مدیریت مصرف آب در استان تاکید کرد و افزود: با گرم شدن هوا شهروندان در مصرف آب صرفه جویی کنند.

جز قاسمی با بیان اینکه بیش از ۸۰ درصد از آب مصرفی و بهداشتی استان زنجان از طریق سفره‌های زیرزمینی تأمین می‌شود، ابراز داشت: بیش از ۷۷۰ هزار نفر از جمعیت شهری استان تحت پوشش این شرکت هستند.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب شهری استان زنجان، با بیان اینکه این شرکت بیش از ۲۴۴ هزار مشترک دارد، افزود: در بخش روستایی ۳۰۵ هزار نفر جمعیت در قالب ۱۰۹ هزار مشترک تحت پوشش شرکت آب و فاضلاب شهری هستند.

جز قاسمی گفت: از مجموع ۹۰۷ روستای استان زنجان ۶۱۱ روستا معادل بیش از ۸۹ درصد تحت پوشش شرکت آب و فاضلاب است.

وی تصریح کرد: حفظ کیفیت و بهداشت آب خط قرمز شرکت آب و فاضلاب شهری استان است و آزمایشگاه‌های لازم از کیفیت آب به جد توسط شرکت به خوبی انجام می‌شود.

مدیرعامل آب فاضلاب شهری استان زنجان، افزود: مشکل فلزات سنگین در آب شرب استان زنجان نداریم و اجرای پروژه‌های مختلف برای تأمین آب سالم و بهداشتی به مشترکین از مهم‌ترین برنامه‌های اولویت‌دار شرکت آب و فاضلاب شهری است.

جز قاسمی افزود: در استان زنجان ۲۱ شهر تحت پوشش شرکت آب و فاضلاب شهر است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *