زلزله ۵.۳ ریشتری در قطور

معاون عملیات سازمان امدادونجات هلال احمر با اشاره به زلزله ۵.۳ ریشتری در مرز ایران و ترکیه در قطور آذربایجان غربی گفت: با وقوع زمین لرزه ۵/٣ ریشتری بخش قطور در استان آذربایجان غربی ۴ شهرستان ارومیه، سلماس، چالدران و چایپاره به حالت آماده باش در وضعیت نارنجی قرار گرفتند.


به گفته محمدی، با توجه به وقوع زلزله ۵.۳ ریشتری در قطور از توابع آذربایجان غربی ۴ شهرستان آذربایجان غربی و ۲ شهرستان از کردستان به حالت آماده‌باش درآمدند.


وی گفت: علاوه بر آماده‌باش شهرستان خوی و ۴ شهرستان دیگر در استان آذربایجان غربی هم تیم‌های عملیاتی شهرستان‌های شبستر، جلفا، مرند و تبریز در استان آذربایجان شرقی و دو شهرستان سقز و بانه که هم مرز با آذربایجان غربی هستند با اعلام وضعیت زرد در استان کردستان به حالت آماده‌باش درآمدند.


معاون عملیات سازمان امداد و نجات گفت: همچنین طبق گزارش تیم‌های ارزیاب این زلزله تاکنون خسارت جانی برجا نگذاشته است و تنها منجر به تخریب دو خانه در روستای شریف‌آباد شده است.


گفتنی است؛ مطابق گزارش مرکز لرزه‌نگاری کشوری، زلزله ۵.۳ ریشتری در کشور ترکیه، و نزدیکی قطور در استان آذربایجان غربی در ساعت ۱۴:۳۳:۲۹ امروز پنحشنبه ۵ تیر ۱۳۹۹ به طول جغرافیایی: ۴۴.۱۵، عرض جغرافیایی: ۳۸.۵۱ و عمق ۱۰ کیلومتر سطح زمین به وقوع پیوسته است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *