آتش سوزی عرصه های منابع طبیعی شهرستان آباده مهار شد

به گزارش خبرگزاری مهر، به نقل از روابط عمومی اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان فارس اکبر رحیمی حقیقی، گفت: با تلاش نیروهای منابع طبیعی و مردمی آتش سوزی در اراضی ملی پلاک مراتع آب هوری و منطقه کالمستانه شهرستان آباده به طور کامل مهار شد.

وی ضمن اشاره به هماهنگی‌های انجام گرفته با ستاد مدیریت بحران شهرستان افزود: نیروهای اطفای حریق منابع طبیعی موفق شدند در کوتاه‌ترین زمان ممکن با همکاری نیروهای امدادی سازمان آتش نشانی شهرهای سورمق و آباده، محیط بانان اداره محیط زیست، دامداران منطقه و بهره برداران آتش سوزی‌های به وقوع پیوسته در این نقاط را در کوتاه‌ترین زمان ممکن مهار کنند.

رحیمی حقیقی بیان داشت: اطلاع رسانی فوری دامداران و همکاری مردم در این آتش سوزی باعث شد حداقل خسارت به عرصه‌های ملی وارد شود.

رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان آباده در ادامه با اشاره به حضور به موقع نیروهای امدادی منابع طبیعی در منطقه و تلاش گسترده آنان در عملیات اطفای حریق اظهار داشت: با توجه به اینکه منطقه کالمستانه جز مناطق بحرانی و از تفرجگاه‌های شهرستان به شمار می‌رود، همکاری برخی از گردشگران طبیعت دوست در این منطقه نیز به عملیات اطفا حریق سرعت بخشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.