مهار آتش سوزی در یولاق

به گزارش همشهری آنلاین به نقل از ایرنا، علی میرزایی یک‌شنبه اول تیر افزود: دهیاران، نیروهای مردمی، آتش‌نشانی و منابع طبیعی موفق شدند این آتش‌سوزی مراتع یولاق و چرمک را تا ساعت ۲۲ دیشب مهار کنند.

وی ادامه داد: حوالی ساعت ۲۲ و ۳۰ دیشب خبر رسید که در دومین حادثه، مراتع و کوه‌های سمت سیلیجرد و پادگان قدس نیز دچار آتش‌سوزی شده است.

فرماندار ساوه بیان کرد: پارسال نیز در همین نقطه موردی از حریق اتفاق افتاد. به دلیل صعب العبور بودن منطقه امکان تردد ماشین آلات آتش‌نشانی و حتی نیروهای انسانی وجود نداشت.

میرزایی گفت: در این خصوص تنها اقدام ممکن ایجاد آتش بر برای ممانعت از ورود شعله های آتش به درون باغ‌های مردم بود که همه نیروها آمادگی این اقدام را داشتند. جریان وزش باد نیز به سمت قله کوه بود و خوشبختانه آسیبی به باغ‌ها وارد نکرد هرچند نیروهای آتش نشانی در منطقه حضور داشتند.

وی تصریح کرد: طبق مشاهدات مردمی، دلیل وقوع آتش سوزی در مراتع روستاهای چرمک و دینارآباد بی احتیاطی جوانی بوده که ته مانده سیگار خود را خاموش نکرده بود اما علت آتش سوزی کوه مشرف به سیلیجرد در دست بررسی است.

فرماندار ساوه از مردم شهرستان درخواست کرد با توجه به بارش‌های مناسب پارسال و امسال و پوشش گیاهی مراتع که مستعد آتش‌سوزی هستند ضمن مراقبت از وقوع حوادثی چون آتش‌سوزی، رفتارهای غیرمسئولانه افراد بی‌توجه را نیز به مراجع ذیربط اطلاع دهند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.