بیش از 50 مورد آتش سوزی در دشت ورامین

محسن پارسا در گفت وگو با خبرنگار فارس در خصوص آتش سوزی های یکماه در منطقه اظهار داشت: با توجه به اینکه امسال سال پر بارشی بوده و بارندگی زیادی که در سطح منطقه داشته ایم باعث شده علف های زیادی براثر این بارندگی ها در حاشیه شهر به وجود بیاید که این علف ها خشک شده و با کوچک ترین جرقه ای متاسفانه دچار حریق می شوند که حتی یک فیلتر سیگاری که یک رهگذر می‌اندازد قطعا منجر به حریق می شود.

وی افزود: گاها علف های خشکی که در محدوده بوده و در کنار آن زمین کشاورزی هم قرار داشته که منجر به آتش سوزی شده و به اراضی کشاورزی نیز سرایت کرده است.

پارسا خاطرنشان کرد: خوشبختانه با تلاش هایی که تیم عملیاتی آتش نشانی کشیده توانسته سریعا در مناطقی که  آتش سوزی رخ می دهد حاضر شوند و از سرایت آتش در بخش های دیگر جلوگیری کنند.

مدیر عامل آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری ورامین گفت: امسال از ابتدای خرداد ماه واقعا ماه خیلی سختی را سازمان آتش نشانی گذرانده است.

وی بیان کرد: طی یکماه گذشته از ابتدای خرداد ماه تا کنون بیش از ۵۰ مورد ماموریت توسط سازمان آتش نشانی شهرداری ورامین انجام شده که بیشتر این ماموریت ها مربوط به اطفاء حریق زمین های کشاورزی می باشد

پارسا اضافه کرد: هنوز برای کارشناسان ما علتی برای آتش زدن عمدی یا غیر عمدی بودن مزارع کشاورزی اثبات نشده و نمی توانیم در این خصوص اظهار نظر کنیم.

وی تصریح کرد: هر ساله در ماه های خرداد و تیر بیشترین حریق مربوط به حوزه بخش و روستا ها می باشد.

پارسا عنوان کرد: روستاهای ورامین نیاز مبرم به ایجاد ایستگاه آتش نشانی دارند چرا که هر لحظه امکان آتش سوزی در مزارع کشاورزی وجود دارد‌.

وی یادآور شد: با فرمانداری و بخشداری ها در خصوص ایجاد ایستگاه آتش نشانی در روستا ها مکاتبه ای شده و  امیدواریم این مهم هر چه سریع تر محقق شود.

مدیر عامل سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری ورامین خاطرنشان کرد: متاسفانه برخی از کشاورزان با اقدام نامناسب دست به آتش زدن کاه و کلش می زنند که منجر به آتش سوزی در منطقه می شود.

وی ادامه داد: در خصوص حفاظت و جلوگیری از روز مزارع کشاورزی به کشاورزان نکات ایمنی را از طریق فضای مجازی متذکر و یادآوری کرده ایم.

پارسا در پایان گفت: به همه کشاورزان زحمتکش عزیز خدا قوت و خسته نباشید عرض کرده و تقاضا می کنم حتما ضمن مراقبت های ویژه ای که از زمین‌های کشاورزی دارند هر چه سریع تر نسبت به جمع آوری محصول خودشان اقدام کنند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.