بدسوزی مشعل های گازی از مشکلات آلودگی هوا در جنوب بوشهر است

رواط عمومی اداره کل حفاظت محیط زیست استان بوشهر روز شنبه به نقل از فرهاد قلی نژاد اعلام کرد: در این زمینه انبارهای مکانیزه گوگرد در حال ساخت است و محیط زیست نظارت و پیگیری لازم را انجام می‌دهد.

وی بیان کرد: پایش زیست‌بوم دریایی، توسعه خدمات آزمایشگاهی و نمونه‌برداری از خروجی‌ها و اخطار به واحدهای آلاینده برای رفع آلودگی از جمله اقدامات سازمان محیط زیست در زمینه جلوگیری از آلودگی آب، خاک و هوا در منطقه اقتصادی جنوب استان بوشهر است.

قلی نژاد بدون اعلام آماری از کاهش فلرها ادامه داد: در سال‌های اخیر مشعل سوزی در مجتمع‌های پالایشگاهی و پتروشیمی کاهش یافته و بسیاری از مشعل‌های گازی خاموش شده است.

وی گفت: روشن بودن فلرها در منطقه ویژه اقتصادی عسلویه سال‌هاست که به عنوان یکی از مشکلات آلودگی هوا در این منطقه مطرح می‌شود.

قلی نژاد افزود: ۲ سال پیش سفر هیات دولت به عسلویه یک مصوبه برای ساماندهی وضعیت آلایندگی جنوب استان داشت، آن هم تشکیل کمیته ملی کاهش آلودگی هوا در عسلویه و کنگان که نتیجه آن تدوین سند ملی کاهش آلودگی هوا درجنوب استان بود.

مدیرکل حفاظت محیط زیست استان ادامه داد: اجرای این سند در مدت سه سال زمان‌بندی شده تا در صورت همکاری دستگاه‌های مرتبط، کاهش و رفع آلودگی هوا در منطقه عسلویه و کنگان محقق شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.