مبارزه با بیماری های غلات در خراسان رضوی

به گزارش خبرگزاری صدا و سیما مرکز خراسان رضوی، فاطمه حلاج‌نیا افزود : همچنین تاکنون مبارزه با آفات غلات درمبارزه با بیماری‌های غلات در خراسان رضوی سطح ۳۲ هزار و ۹۲۳ هکتار و مبارزه با علف‌های هرز در سطح ۱۴۵ هزار و ۵۴۲ هکتار از مزارع استان انجام شده است.

وی بیماری زنگ زرد را از مهمترین بیماری‌های غلات دانست و افزود: در خراسان رضوی به میزان قابل توجهی از گسترش این بیماری و واردآمدن خسارت به محصولات جلوگیری شده است.

مدیرحفظ نباتات جهاد کشاورزی خراسان رضوی گفت : مبارزه با آفت ملخ بومی در سطح سه هزار و ۵۳۰ هکتار از مزارع استان از ابتدای امسال تاکنون و مبارزه با آفت سن مادری گندم نیز در سطح ۶۱ هزار هکتار از گندمزار‌ها و جوزار‌های این استان انجام شده است.


حلاج‌نیا با بیان اینکه مبارزه با سن مادری به پایان رسیده است و اکنون در مرحله مبارزه با سن پوره هستیم، افزود: با توجه به وضعیت بارش‌های بهاری در استان و رطوبت زیاد، آفت سن گندم و پوره امسال افزایش داشته است و مبارزه با آن‌ها به صورت مکرر و موثر انجام می‌شود.

سالانه برای تولید هشت میلیون تن انواع محصولات باغی، زراعی و دامی در خراسان رضوی، یک میلیون و ۲۰۰ هزار هکتار زمین زیر کشت ۸۳ نوع محصول می‌رود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *