بیماری کرونا در بوشهر رشد صعودی یافته است/ عسلویه و بوشهر در وضعیت قرمز / ناگزیر به اعمال محدودیت های جدید هستیم

به گزارش ایلنا، سعید کشمیر گفت: شهرستان های بوشهر و عسلویه از نظر بستری در خرداد ماه در محدوده قرمز و دیلم و کنگان در سطح هشدار هستند، همچنین ۴ شهرستان دیگر نیز با توجه به آمارهای موجود قرمز خواهند شد. با این حساب شرایط کنونی استان بوشهر از سطح هشدار گذشته و به بحران تبدیل می شود.

کشمیری در نشست ستاد استانی مقابله با کرونا با اشاره به اینکه کرونا تا دو سال آینده با ما خواهد بود و مشخص نیست این پاندمی تا چه زمانی ادامه داشته باشد، گفت: شرایط به نحوی است که آن طور که مردم فکر می‌کنند تاکنون اوج بیماری پشت سر گذاشته نشده است.

وی افزود: استان بوشهر تا مدت‌ها در بین استان‌های با بروز کم بوده و با توجه به روند افزایشی بیماری به تازگی این استان وارد استان‌های با بروز متوسط شده است.

این مسئول با اشاره به اینکه روند شیوع این ویروس در استان بوشهر افزایشی و در حد هشدار است، تصریح کرد: الگوی انتقال در استان تا سه هفته پیش به صورت خوشه‌ای بوده اما امروز این فرم تغییر و به سطح جامعه رسیده و در شرایطی ناگزیر به برخی محدودیت‌های اجتماعی خواهیم بود.

دبیر ستاد مبارزه با کرونا در استان بوشهر اضافه کرد: با افزایش روند بیماری در استان بوشهر از اوایل خرداد شمار بستری در بیمارستان‌ها افزایش یافته به نحوی که از میانگین پنج مورد بستری در اردیبهشت ماه امروز این آمار به ۳۰ مورد بستری رسیده است. بوشهر در بازوی بالا رونده منحنی اپیدمی قرار دارد ولی هنوز به اوج خود نرسیده و موارد مرگ نیز در هفته مربوط به موارد ابتلای حداقل دو هفته قبل بوده است.

کشمیری یادآور شد: در سه ماه نخست اپیدمی ۱۳ مرگ ناشی از ابتلا به ویروس کرونا در این استان ثبت شد این در حالی است که در سه هفته اول خرداد با افزایش روند شیوع بیماری ۱۴ مرگ در استان به ثبت رسیده است.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی بوشهر گفت: اگر چه بخشی از افزایش موارد بیماری در استان ناشی از بیماریابی بهتر و بیشتر بوده و ممکن است با ادامه روند ابتلا با افزایش روند مرگ روبرو شویم اما این افزایش بیشتر به دلیل رعایت نکردن اصول فاصله گذاری اجتماعی است که منجر به افزایش انتقال بیماری، تعداد بستری و مرگ در افراد پرخطر خواهد شد.

دبیر ستاد استانی مقابله با کرونا در استان بوشهر افزود: شهرستان‌های بوشهر و عسلویه از نظر بستری در خرداد ماه در محدوده قرمز و دیلم و کنگان هشدار و چهار شهرستان دیگر نیز با توجه به آمارها قرمز خواهند شد. در زمان حاضر با وجود فعالیت ۲ آزمایشگاه تشخیصی کرونا در استان بوشهر اما حجم کار به اندازه‌ای است که کارکنان آن به صورت سه شیفت مشغول به فعالیت بوده اما پاسخگو نیستند. اولویت ما بیماران بستری، بیماران علامت دار سرپایی و بیماران پرخطر و بعد سایر افراد هستند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *