انجام ۱۶ عملیات اطفای حریق و امداد و نجات طی یک روز در همدان

محمدرضا بیاناتی در گفتگو با خبرنگار مهر اظهار کرد: طبق اعلام مرکز کنترل و فرماندهی عملیات ۹ عملیات اطفای حریق و ۷ عملیات امداد و نجات حاصل تلاش آتش نشانان همدان در روز گذشته بوده است.

رئیس سازمان آتش‌نشانی همدان گفت: شهروندان همدانی دیروز ۵۲۲ مرتبه با سامانه ۱۲۵ تماس گرفته‌اند که از این تعداد ۱۶ مورد منجر به عملیات شده است.

آتشپاد بیاناتی با بیان اینکه ۲۰ تماس برای مشاوره و راهنمایی برقرارشده است، گفت: تماس‌های برقرار شده با سامانه ۱۲۵ همدان علاوه بر مواردی که منجر به عملیات و مشاوره شده شامل ۵۴ تماس اشتباه بوده و متأسفانه ۴۳۲ مورد از تماس‌ها نیز ایجاد مزاحمت بوده است.

بیاناتی اضافه کرد: عملیات انجام شده در این مدت ۹ مورد آتش سوزی شامل حریق مراتع و پوشش گیاهی در بلوار ملت، تپه حاج عنایت، بلوار امام خمینی، بلوار نجفی، بلوار ستار ابراهیمی، شهرک الوند، بلوار ولایت، بلوار هگمتانه و بلوار بدیع الزمان بوده است.

وی گفت: همچنین ۷ مورد عملیات امداد و نجات شامل نجات افراد محبوس شده در آسانسور در جاده فقیره، نجات افراد محبوس شده در منزل در شهرک مدنی، ۴ مورد نجات حیوانات در سعیدیه، سبدبافان، خیابان بوعلی و حضوری در محل ایستگاه ۱۲ و مهار حیوانات در حصار حاج شمسعلی بوده است.

رئیس سازمان آتش‌نشانی همدان عنوان کرد: تعداد ۳ نفر نجات یافته طی این عملیات گزارش شده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *