افزایش خسارات آتش سوزی بندر لنگه

فرماندار شهرستان بندرلنگه گفت: در آتش سوزی بامداد امروز اسکله صیادی بندرلنگه ۸ لنج و ۳ قایق دچار آتش سوزی شدند.به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،علی نیکویی افزود: چهار فروند از این لنج‌ها به طور ۱۰۰ درصد در آتش سوخت، یک فروند ۹۰ درصد و سه فروند دیگر حدود ۶۰ درصد خسارت دیدند که هیچ کدام بیمه نبوده اند.
وی گفت: همچنین ۳ قایق نیز در این حادثه در آتش سودخت و غرق شد.
پیشتر اعلام شده بود در این آتش سوزی ۷ لنج آتش گرفته است.
فرماندار شهرستان بندرلنگه افزود: آتش سوزی ساعت ۲۳ و ۱۵ دقیقه پنجشنبه شب آغاز شد و حدود ساعت یک و ۴۵ پنج دقیقه بامداد جمعه خاموش شد.
وی گفت: اتصالی برق در یکی از شناور‌ها و آشپزی خدمه یکی از شناور‌ها دو احتمال علت شروع آتش سوزی است که در حال بررسی است.
نیکویی افزود: این آتش با تلاش آتش‌نشانی‌های منطقه پنجم نیروی دریایی سپاه، شهرداری بندرلنگه، شهرداری بندرکنگ و آتش‌نشانی فرودگاه بندرلنگه خاموش شد.
فرماندار بندرلنگه گفت: گرچه این آتش سوزی خسارت جانی و مصدوم نداشت، اما اگر به موقع اقدام نمی‌شد، ۶۴۰ لنج صیادی، تجاری و قایق که در این اسکله بود دچار آتش سوزی قرار می‌شد.
نیکویی افزود: اسکله صیادی بندرکنگ تجهیزات مناسب برای مقابله با آتش سوزی ندارد و مقرر شد تعاونی صیادی این شهر که مدیریت اسکله را بر عهده دارد با هماهنگی شیلات در این زمینه تمهیدات لازم را بیاندیشد تا از بروز حوادث اینچنینی پیشگیری شود.
دی ماه پارسال نیز آتش سوزی در اسکله بندرحسینه در غرب شهرستان بندرلنگه موجب سوختن سه فروند لنج صیادی شد.
بندرکنگ در ۱۶۶ کیلومتری غرب بندرعباس واقع شده و شغل بیشتر مردم این بندر تاریخی دریانوردی و صیادی است.Play Videoکد ویدیودانلودفیلم اصلیبرچسب ها: آتش سوزی ، لنج ، بندر لنگهبازید از صفحه اولارسال به دوستاننسخه چاپیگزارش خطا۰عضویت در خبرنامهاشتراک گذاریخبرهای مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *