مهار آتش سوزی مراتع پارک ملی بمو با حضور ۲۵ آتش نشان

رئیس سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری شیراز گفت: حریق منطقه حفاظت شده پارک ملی بمو، با حضور به‌ موقع نیروهای آتش‌نشانی و دیگر نیروها، مهار و اطفا شد.

محمدهادی قانع چهارشنبه ۲۱ خرداد در گفت‌وگو با خبرنگاران ساعت ۲۰ و ۵۷ دقیقه شامگاه سه‌شنبه ۲۰ خرداد بخشی از مراتع پارک ملی بمو دچار حریق شد که با حضور به موقع ۲۵ آتش نشان اطفاء و به طور کامل مهار شد.

او با بیان اینکه آتش نشانان از ۴ ایستگاه آتش نشانی به محل حادثه اعزام شدند، افزود: با مهار کامل حریق، لکه گیری نیز انجام شد.

رئیس سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری شیراز با بیان اینکه علت حادثه از سوی کارشناسان در حال بررسی است و متعاقبا اعلام می‌شود، یادآور شد: مردم در صورت مشاهده هرگونه آتش‌سوزی با ۱۲۵ تماس بگیرند.مدیرکل حفاظت محیط زیست استان فارس نیز گفت: شامگاه سه‌شنبه ۲۰ خرداد در حوزه محیطبانی شهید کاظمی سعدی در محل حوزه گچ پارک ملی بمو دچار حریق شد که با تلاش و کوشش ۲ ساعته ماموران یگان حفاظت محیط زیست، سازمان آتش نشانی، پلیس راهور، نیروی انتظامی و نیروهای مردمی بطور کامل مهار شد.

حمید ظهرابی با بیان اینکه در این حریق بخشی از عرصه‌های طبیعی بمو در آتش سوخت، گفت: علت وقوع این آتش‌سوزی بعد از تکمیل تحقیقات کارشناسی اطلاع‌رسانی خواهد شد.

به گزارش ایسنا، پارک ملی بمو از پارک‌های ملی ایران به شمار می‌رود که نامش را از کوه بمو گرفته و در ۱۰ کیلومتری شمال شهر شیراز قرار دارد. این منطقه حفاظت شده که از مناطق چهارگانه طبیعی استان فارس به شمار می‌رود، ۴۸ هزار هکتار وسعت دارد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *