زلزله بیرم به ۸۰ خانه خسارت جزیی وارد کرد

جلیل حسنی در گفت‌وگو با خبرنگار، ضمن اعلام اینکه پس‌لرزه‌های ۲ زمین لرزه ۵.۱ و ۵.۷ شامگاه سه‌شنبه ۲۰ خرداد در منطقه بیرم همچنان احساس می‌شود، از وقوع ۸ پس لرزه خبر داد و بیان کرد: با وقوع زمین لرزه، بلافاصله تیم‌های واکنش سریع اورژانس وارد مناطق زلزله زده شدند اما خوشبختانه هیچ مورد مصدومیت و یا تلفات جانی گزارش نشد.

او افزود: در پی زمین لرزه‌های متوالی در منطقه بیرم، به ۸۰ واحد مسکونی روستایی خسارت‌های جزیی مانند ترک خوردگی وارد شده است.

فرماندار ویزه لارستان ادامه داد: از میان واحدهای خسارت دیده تنها سه منزل مسکونی برای احتیاط، تخلیه شده و قابل سکونت نیست.

حسنی گفت: برای برآورد ریالی خسارت‌ها، ارزیابان بنیاد مسکن از صبح چهارشنبه ۲۱ خرداد وارد منطقه شده و به زودی نتیجه آن گزارش خواهد شد.

فرماندار ویژه شهرستان لارستان یادآور شد: خوشبختانه تاسیسات روستایی نظیر آب، برق و گاز در این زمین لرزه‌ها آسیبی ندیده‌اند و ارائه خدمات آنها برقرار است.

لارستان در جنوب استان فارس یکی از مناطق زلزله خیز کشور محسوب می‌شود و یکی از شدیدترین زمین‌لرزه‌های کشور در ۴ اردیبهشت ۱۳۳۹ شمسی، با قدرت ۶.۷ ریشتری شهر حوالی شهر لار رخ داد که به تبع آن بخشی از این شهر ویران شد.

شهر لار پس از آن زمین‌لرزه شدید، به دوبخش جدید و قدیم تقسیم شد و در بخش شهر جدید لار، سبک جدیدی از معماری شهری اجرایی شد به طوریکه هیچ کوچه‌ای در این بخش وجود ندارد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *