زلزله ۴.۱ ریشتری سنگان خسارتی نداشت

رئیس جمعیت هلال‌احمر خواف گفت: زمین‌لرزه ۴.۱ ریشتری روز سه‌شنبه ۲۰ خرداد در بخش سنگان این شهرستان خسارتی به دنبال نداشت.

هادی رمضانی در گفت‌وگو با ایسنا عنوان کرد: در پی وقوع این زمین‌لرزه بلافاصله ستاد پیشگیری و هماهنگی مدیریت بحران خواف به حالت آماده‌باش در آمد و گروه‌های ارزیابی خسارت احتمالی به محل اعزام شدند.

وی ادامه داد: پس از زلزله ۴.۱ ریشتری و اعزام گروه‌های ارزیاب به منطقه، خوشبختانه پس از بازدید‎های صورت گرفته خسارت و تخریب واحد مسکونی گزارش نشد، فقط مردم به دلیل ترسی که داشتند به بیرون از منازل رفته بودند.

رئیس جمعیت هلال‌احمر خواف مرکز این زمین‌لرزه را روستای چاه‎زول مرز بین خراسان رضوی و خراسان جنوبی اعلام نمود و مطرح کرد: با وجود زلزله‌خیز بودن منطقه، به هیچ عنوان منازل از استحکام و مقاومت لازم در برابر زلزله برخوردار نیستند.

وی اظهار کرد: از حدود ۴۰۰ خانوار ساکن در این روستا تا کنون کمتر از ۵۰ درصد منازل نوسازی شده و باقی گِلی هستند و برخی با بلوکه سیمانی خانه خود را بنا کرده و در آن سکونت دارند.

رمضانی گفت: با وجود اینکه گسل درونه دومین گسل بزرگ کشور از محل این روستا عبور می‌کند، اما وضعیت بسیاری از خانه‌های روستای چاه‎زول نگران کننده هستند، اگر چه آموزش‌های لازم از سوی هلال‌احمر شهرستان به مردم این روستا ارائه شده اما بیشتر مردم رغبت زیادی به فراگیری آموزش‌ها ندارند.

وی بیان کرد: زلزله‌ای به بزرگی ۴.۱ در مقیاس امواج درونی زمین(ریشتر) ساعت ۵.۱۷ دقیقه صبح روز سه‌شنبه بخش سنگان از توابع شهرستان خواف مرز استان‌های خراسان رضوی و خراسان جنوبی و حوالی سنگان به طول جغرافیایی ۶۰.۲۹  و عرض  جغرافیایی ۳۳.۹۹ در عمق  10 کیلومتر را لرزاند.

رئیس جمعیت هلال‌احمر خواف عنوان کرد: محل وقوع این زلزله ۴۶ کیلومتری سنگان و ۵۱ کیلومتری نشتیفان استان خراسان رضوی و ۵۰ کیلومتری حاجی‌آباد استان خراسان جنوبی بوده است.

شهرستان خواف در فاصله ۲۶۷ کیلومتری جنوب شرقی مشهد واقع است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *