مهار آتش سوزی در نخلستان روستای گَزگَر (Gazgar) دلگان

به گزارش خبرگزاری صدا و سیما مرکز سیستان و بلوچستان، رییس شورای اسلامی روستای گزگر با اشاره به اینکه یکی از نخلستان های روستا صبح روز گذشته طعمه حریق شد ، گفت : دو دستگاه خودرو آتشنشانی برای مهار این آتش از شهرداری گلمورتی و دهیاری چاه خدابخش به محل حادثه اعزام شدند. 
خدابخش نیکوکار افزود: در ابتدا تا ظهر گذشته آتش پس از سه ساعت تلاش اطفا شد اما با توجه به وزش باد و گرمای شدید هوا مجدد نخلستان روستای گزگر دلگان شعله ور شد. 
نیکوکار تصریح کرد : مجددا اکیپ های آتشنشانی برای خاموش کردن آتش نخلستان روستای مذکور که هر لحظه شعله ورتر می شد به محل اعزام شدند اما با توجه به نامناسب بودن مسیر برای خودرو های آتش نشانی کار به کندی پیش رفت و تا ساعت 21 شب گذشته بیش از 450نخل در آتش سوختند .
وی با بیان اینکه علت آتش سوزی توسط کارشناسان در دست بررسی است، خاطرنشان کرد: پس از 18 ساعت تلاش آتش نشانان و مردم ساعت 1 بامداد امروز، آتش نخلستان گزگر اطفا شد. 
رییس شورای اسلامی روستای گزگر گفت : با توجه به وزش باد احتمال آتش سوزی مجدد نیز وجود دارد و کشاورزان نیز بایست مراقب باشند در صورت آتش سوزی آن را اطفا کنند .
خدابخش نیکوکار افزود : به گفته کشاورزان و نخلداران این روستا ، بیش از 550 درخت خرمای بارور از آنها طعمه حریق شده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.