افزایش احتمال آتش سوزی در عرصه های منابع طبیعی با گرم شدن هوا

به گزارش خبرگزاری مهر، امید ذاکری گفت: با شروع فصل گرما عرصه‌های جنگلی و مراتع در معرض حریق بوده و همچنین عامل انسانی نیز یکی دیگر از مهمترین عوامل حریق در عرصه‌های منابع طبیعی است.

وی افزود: آتش سوزی جنگل‌ها و مراتع سبب می‌شود جان اهالی روستا در معرض خطر قرار گیرد همچنین سبب از بین رفتن پوشش گیاهی درختان، از بین رفتن ارزش تجاری درختان، آسیب به محیط زیست و منابع طبیعی، زمینه‌ساز فرسایش خاک و تسریع در ایجاد آفات گیاهی خواهد شد.

ذاکری بیان داشت: با توجه به اهمیت حفظ و حراست از اراضی ملی و گستردگی وسعت استان هرمزگان و اهمیت گیاهان دارویی و مراتع که از اهمیت به سزایی برخوردار می‌باشد مقرر گردید گشت‌های یگان حفاظت منابع طبیعی، دهیاری‌ها وگروههای مردم نهاد کارگاه آموزشی با موضوع آشنایی با مبانی حقوق، مقررات و قوانین منابع طبیعی در قالب یک نشست مشترک در جهت مبارزه با این موضوع اقدامات مؤثر را به عمل آوریم.

مهار آتش سوزی در منطقه گدار سرخ فاریاب

رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان رودان از مهار آتش سوزی در منطقه فاریاب این شهرستان خبر داد.

حسین محسنی زاده گفت: بر اساس گزارش مردمی از طریق سامانه ۱۵۰۴ مبنی بر وقوع آتش سوزی در منطقه فاریاب بلافاصله نیروهای یگان حفاظت این اداره به محل وقوع آتش سوزی اعزام و با همکاری آتش نشانی شهرستان، نسبت به جلوگیری و مهار آتش سوزی اقدام و به صورت کامل آتش سوزی مهار شد.

وی افزود: آتش سوزی در حاشیه رودخانه فاریاب رودان و در اثر بی احتیاطی و خطای انسانی به وقوع پیوست.

محسنی زاده بیان داشت: سامانه ۱۵۰۴ به عنوان پل ارتباطی منابع طبیعی با مردم است و اداره منابع طبیعی و آبخیزداری این شهرستان به صورت تمام وقت آماده دریافت هر گونه خبر تخریب و تصرف أراضی ملی، آتش سوزی، قطع درختان جنگلی و… است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *