پرداخت 191 میلیاردی خسارت سیل در قیروکارزین

مهدی همتی در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در قیروکارزین اظهار داشت: مبلغ ۱۴۴ میلیارد و ۷۶۴ میلیون ریال را از اعتبار تخصیصی در قالب کمک‌های بلاعوض بوده که بخش نخست آن به میزان ۶۳ میلیارد ریال به‌حساب خسارت دیدگان واریز گردید.
 وی با اشاره به تخصیص بیش از ۲۸۹ میلیارد رالب اعتبار جبران خسارت سیل سال ۹۸ به بخش کشاورزی این شهرستان افزود: تاکنون حدود ۷۰ درصد از این اعتبارات به مبلغ ۱۹۱ میلیارد و ۵۲۵ میلیون ریال به خسارت دیدگان پرداخت‌شده است
مدیر جهاد کشاورزی قیروکارزین ادامه داد: مرحله دوم این کمک‌ها در حال تدارک برای پرداخت است که با توجه به تعهدات اخذشده از باغداران، واریز آن منوط به رفع اثر سوء ناشی از حادثه روی‌داده و ارائه بیمه‌نامه معتبر واحد خسارت‌دیده است.
همتی اضافه کرد: بالغ‌بر ۱۴۴ میلیارد ریال از اعتبارات مذکور نیز به‌صورت تسهیلات قرض‌الحسنه با کارمزد ۴ درصد بوده که در حال حاضر ۱۱۳۴ نفر از افراد مشمول حدود ۱۲۹ میلیارد ریال آن را جذب کرده‌اند.
وی بیان داشت: با توجه به میزان اعتبار تخصیصی و جذب مبالغ کمک‌های بلاعوض و تسهیلات قرض‌الحسنه، قیروکارزین در میزان اعتبار تخصیص‌یافته پیشتاز و رکورددار جذب آن در استان فارس است.
مدیر جهاد کشاورزی قیروکارزین با اشاره به تقدیر از تلاش همکاران خود در پرداخت این حجم از خسارت‌ها ابراز داشت: در پرداخت این اعتبارات شعب بانک‌های کشاورزی، ملی، توسعه تعاون، صادرات، ملت و سپه مشارکت فعال داشته و نهایت همکاری را با باغداران و افراد خسارت‌دیده دارند.

همتی با اشاره به این‌که کارگروه خسارت سیل ۹۸ در سال پیش درخواست‌های خسارت را بررسی کرده: خاطرنشان کرد: برای پرداخت این خسارت‌ها هزار و ۳۹۵ فقره درخواست تائید شده در سامانه جامع امداد و بازسازی دولت بارگذاری و دستور پرداخت آن صادرشده است.

وی با تائید کارگروه شهرستانی و استانی خسارت سیل ۹۸ در قیروکارزین باغداران خسارت‌دیده مشمول به ازای هر هکتار باغ مثمر ۲۵ میلیون ریال کمک بلاعوض و ۲۵ میلیون ریال تسهیلات قرض‌الحسنه دریافت می‌کنند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.