بارش های سیل آسا در کرمان، فارس، اصفهان و یزد

 کارشناس هواشناسی درباره بارش‌های سیل آسا در استان‌های کرمان، شرق فارس، جنوب اصفهان، جنوب یزد و شمال هرمزگان هشدار داد.
به گزارش خبرگزاری آریا، محمد اصغری گفت: بارش‌ها در بخش‌های شمالی استان سیستان و بلوچستان امروز ضعیف‌تر است، اما شاهد رگبار و صاعقه و وزش باد نسبتا شدید خواهیم بود.
وی از عشایر کوچ رو خواست تا 24 ساعت آینده از هرگونه رفت و آمدی خودداری کنند.
اصغری گفت: سواحل دریای خزر با شدت باد‌های جنوبی مواجه خواهد بود که پیش بینی می‌کنیم امروز و فردا و حتی شنبه حداکثر دما در مناطقی از شرق استان مازندران به 40 درجه هم برسد.
کارشناس سازمان هواشناسی گفت: امروز در بخش‌هایی از غرب اصفهان، استان مرکزی و قسمت مرتفع در قم شرایط برای بارش‌های خفیف مهیاست.
اصغری افزود: از عصر شنبه شاهد ریزش هوای خنک خواهیم بود و در شمال غرب با توجه به تغییر توده هوا هموطنانمان در آذربایجان شرقی و غربی در دو روز آینده و تا اواسط هفته آینده توقع تندباد‌های لحظه‌ای را داشته باشند.
وی گفت: در همین ارتباط شاهد کاهش دما در سواحل دریای خزر و اردبیل خواهیم بود و این وضع تا اواسط هفته آینده ادامه خواهد داشت.
کارشناس سازمان هواشناسی با اشاره به افزایش دمای تهران گفت: این افزایش دما در روز عید فطر به حداکثر می‌رسد و 35 درجه خواهد بود.
به گزارش خبرگزاری آریا به نقل از صدا و سیما، وی گفت: آب‌های دریای خزر از عصر شنبه مواج خواهد بود و ارتفاع موج در مناطق فراساحلی به دو متر می‌رسد و این شرایط تا دوشنبه قابل پیش بینی است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *