پیشرفت ۸۴ درصدی بازسازی مناطق سیل زده لرستان

به گزارش خبرگزاری صدا و سیما مرکز لرستان، مسئول ستاد هماهنگی مناطق سیل زده لرستان گفت: پیشرفت فیزیکی کل واحد‌های خسارت دیده در استان به ۸۴ درصد رسیده است.
حامد روحانی با بیان اینکه ۱۱ هزار واحدمسکونی در مناطق سیل زده لرستان در مرحله سقف زنی است افزود: ۱۲ هزار ۹۹۲ واحد مسکونی به دلیل وقوع سیل در سال گذشته دچار خسارت ۱۰۰ درصدی شده است که از این تعداد یک هزار و ۱۸۹ واحد شهری و ۱۱ هزار و ۸۵۳ واحد روستایی است.

وی ادامه داد: عملیات ساخت بیش از ۸ هزار و ۵۰۰ دستگاه از این واحدها تکمیل شده و در مرحله نازک کاری که بخش عمده‌ای از این مرحله متناسب با سلیقه خود مالکان انجام می‌شود.

روحانی با اشاره به اینکه تا کنون ۸ هزار و ۵۰۰ واحد مسکونی به متقاضیان تحویل شده است، گفت: بازسازی واحد‌های تعمیراتی هم در این مناطق در حال انجام بود که همزمان با شیوع ویروس کرونا سرعت ساخت واحد‌ها و بازسازی در روز‌های پایانی سال گذشته بسیار کاهش یافت.

مسئول ستاد هماهنگی مناطق سیل زده ‌تصریح کرد: یک هزار و ۹۰۳ واحد مسکونی در این ایام دچار خسارت‌های تعمیراتی شدند که خوشبختانه ۱۰۰ درصد این واحد‌ها نیز در حال تکمیل اجرا است.

روحانی با اشاره به اینکه پیشرفت فیزیکی کل واحد‌های خسارت دیده در استان به ۸۴ درصد رسیده است، گفت: همکاری متقاضیان و دستگاه‌های مختلف در بازسازی این واحد‌ها قابل تقدیر است.

وی خاطرنشان کرد: تاکنون ۳ هزار و ۶۶۰ میلیارد تومان تسهیلات بلاعوض برای مرمت و ساخت این واحد‌ها به مالکان پرداخت شده است.

مسئول ستاد هماهنگی مناطق سیل زده با اشاره به اینکه بازسازی مناطق سیل زده ناگزیر باید انجام شود، گفت: به دلیل شیوع ویروس کرونا نمی توان بازسازی‌ها را متوقف شود، اما باید بتوانیم با رعایت تمامی پروتکل‌های بهداشتی کار را پیش ببریم.

وب با تاکید بر اینکه با وجود ارائه کمک‌های مردمی برای اتمام و تحویل هرچه سریعتر این واحد، هیچ یک از تسهیلات و یا کمک‌های بلاعوض به خسارت دیدگان کاهش نیافته است، گفت: بنیاد مستضعفان تاکنون ۸ هزار تن سیمان به مناطق سیل زده و زلزله زده اهداء کرده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *