سرپرست بنیاد مسکن گلستان: 225 میلیارد و 52 میلیون تومان کمک بلاعوض به سیل زدگان گلستان پرداخت شد

سرپرست بنیاد مسکن گلستان از پرداخت ۲۲۵ میلیارد و ۵۲ میلیون تومان کمک بلاعوض به سیل زدگان خبر داد و گفت: تاکنون ۵۸۵۰۹ تن سیمان رایگان بین سیل زدگان توزیع شده است.

به گزارش شفقنا اقتصادی به نقل از  پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی، سیدمحمد حسینی سرپرست بنیاد مسکن گلستان روند بازسازى واحدهای مسکونی سیل زده را در استان، اعلام کرد.

سرپرست بنیاد مسکن گلستان با یادآوری اینکه تعداد کل واحدهای خسارت دیده  استان از سیل، ۲۲ هزار و ۳۵۲ واحد بوده که  ۷ هزار و ۷۰۷ واحد آن احداثی و ۱۴ هزار و ۶۴۵ واحد تعمیری برآورد شدند، از اتمام واحدهای تعمیراتی خبر داد و گفت: ۶۳۸۹ واحد تعمیری شهری و ۸۲۹۹ واحد تعمیری روستایی تعمیرات شان به اتمام رسید.

حسینی با اعلام این مطلب که یکهزار و ۳۲۵ واحد احداثی شهری و ۶۳۸۲ واحد احداثی روستایی از سیل گلستان شناسایی و عملیات احداث آنها آغاز شده است، گفت: تاکنون آواربرداری  ۴ هزار و ۴۷۰ واحد، پی کنی   ۷ هزار و ۶۴۳ واحد معادل ۹۹ درصد، اجرای فونداسیون  ۷ هزار و ۴۶۹ واحد معادل ۹۷ درصد، اجرای اسکلت  ۷ هزار و ۳۷۰ واحد معادل ۹۶ درصد، اجرای سقف  ۷ هزار و ۷۰ واحد معادل ۹۲ درصد، دیوارچینی و اتمام عملیات ساختمانی ۶ هزار و ۴۲۶ واحد معادل ۸۳ درصد از واحدهای احداثی انجام شده است.

به گفته وی، تعداد مالکین معرفی شده به بانکهای عامل با احتساب معیشتی ها ۲۹ هزار و ۲۹۲ نفر است که بانک های عامل با ۲۹ هزار و ۳۹ نفر از معرفی شدگان یعنی معادل ۹۹ درصد عقد قرارداد کرده است.

حسینی از پرداخت ۲۲۵ میلیارد و ۵۲ میلیون تومان کمک بلاعوض به سیل زدگان خبر داد و گفت: تاکنون ۵۸۵۰۹ تن سیمان رایگان بین سیل زدگان توزیع شده است

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *