تمدید بازپرداخت بدهی کشاورزان سیل زده خوزستان

به گزارش خبرگزاری صداوسیما مرکزخوزستان، محسن صفدری افزود: دراجرای مفاد دستورالعمل‌های حمایتی ابلاغی دولت و در راستای اجرای بند خ ماده ۳۳ برنامه ششم توسعه ، مبلغ ۲ هزار و ۲۰۰ میلیارد ریال یارانه سود اقساط سررسیدی به کشاورزان خسارت دیده تخصیص و اصل بدهی آنها به مدت سه سال تمدید شد.

صفدری اظهار کرد: بانک کشاورزی به منظور حمایت حداکثری از خسارت دیدگان سیل سال۱۳۹۸ خوزستان اقدام به پرداخت تسهیلات بدون عوض به تعداد ۲۴هزار فقره و به مبلغ سه هزار و ۲۰۰ میلیارد ریال و چهار هزار و ۱۷۶ فقره تسهیلات ارزان قیمت به مبلغ یک هزار و ۵۰۰میلیارد ریال کرد.

مدیرشعب بانک کشاورزی خوزستان تصریح کرد: درخصوص مساعدت به کشاورزان خسارت دیده در راستای تعیین تکلیف مطالبات سررسید آنان ، ۲ دستورالعمل به‌صورت بسته مهم حمایتی( بند خ ماده ۳۳ برنامه ششم توسعه کشور و بند ل تبصره ۱۶ قانون بودجه سال ۱۳۹۸) از سوی دولت به استان‌ها ابلاغ شد که با اجرای این دستورالعمل‌ها همه دیرکردها مورد بخشش و سود پس از سررسید آنها از محل این قوانین تامین شد.

صفدری بیان داشت :با اجرای قانون رفع موانع تولید در سال ۱۳۹۸ مطالبات بسیاری از طرح‌های تولیدی، صنعتی و کشاورزی خوزستان با مصوبه ستاد تسهیل، به مدت سه تا پنج سال نیز تمدید شد.

استان خوزستان با تولید سالانه ۱۶.۲میلیون تن محصولات زراعی و باغی به ارزش بیش از ۲۰۰هزار میلیارد ریال ، از نظر کمی و تنوع تولیدات رتبه نخست کشوری را دارد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *