پارسال 1654 طرح عمرانی انجام شد/ایجاد 100 فرصت شغلی و اجرای طرح های بیابان زدایی در 3 هزار هکتار از اراضی خوزستان/بازسازی735 مدرسه و خانه افراد محروم

مسئول بسیج سازندگی سپاه ولیعصر(عج) خوزستان گفت: پارسال یک هزار و 654 طرح خدماتی، عمرانی و ورزشی با بیش از 215 میلیارد ریال اعتبار را در سطح استان خوزستان به اجرا و انجام رساندیم.

سرهنگ پاسدار یونس زبیدی این طرح ها را شامل ساخت درمانگاه، تهیه جهیزیه برای خانواده‌های کم بضاعت، آبرسانی سیار، ساخت پل روستایی و ساخت یا تعمیر مجموعه‌های ورزشی عنوان و اظهار کرد: با توجه به وقوع سیل در بهار سال گذشته در مجموع 597 اردو را پارسال برگزار کردیم که از این تعداد 297 اردو جهادی و به منظور کمک به سیل زدگان بود و 300 اردو دیگر نیز شامل اردو‌های جهادی 7 تا 10 روزه و یک روزه پزشکی بودند.

وی افزود: سال گذشته همچنین برای 100 نفر فرصت شغلی ایجاد شده ضمن اینکه 3 هزار هکتار از اراضی خوزستان نیز بیایان زدایی شد.

وی تصریح کرد: در مدت یاد شده همچنین 735 مدرسه و خانه مربوط به افراد محروم با صرف اعتباری معادل 23 میلیارد و 500 میلیون ریال مرمت و بازسازی شد که از این تعداد 650 واحد در مناطق سیل زده و 130 واحد در مناطق زلزله زده استان قرار داشتند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *