بیابان زدایی از 3000 هکتار عرصه بیابانی در خوزستان توسط بسیج سازندگی

یونس زبیدی، مسؤول بسیج سازندگی سپاه ولیعصر(عج) خوزستان پیش از ظهر امروز در گفت‌گو با خبرنگار فارس در اهواز، اظهار کرد: با توجه به شرایط خاص استان خوزستان و نیاز ویژه‌ای که در بحث بیابان زدایی احساس می‌شد، توانستیم طرح‌های بیابان زدایی را به میزان  3 هزار هکتار به انجام برسانیم، که به موجب به انجام رساندن این طرح‌ها، تعداد 100 فرصت شغلی برای مردم استان ایجاد شد.

وی با اشاره به برگزاری 597 اردوی جهادی در سطح استان، اعلام کرد: بنا به شرایطی که سال گذشته برای استان به‌وجود آمد، تعداد 297 اردوی جهادی در راستای کمک به مناطق سیل زده و کمک به مردم استان برگزار شد و 300 اردوی دیگر، شامل اردوهای پزشکی، اردوهای 7 تا 10 روزه و اردوهای یک روزه به مناطق محروم و دور از دسترس استان است که به تفکیک تعداد 50 اردوی پزشکی، 200 اردوی 7 تا 10 روزه و 50 اردوی یک روزه در استان بود.

وی همچنین عنوان کرد: در سال 98 مجموعاً 735 خانه محروم و مدرسه در مناطقی که دچار زلزله و سیل شده بودند احداث، بازسازی و تعمیر شد، که از این تعداد 130 واحد در مناطق زلزله‌زده و 650 واحد در مناطق سیل زده قرار داشت، که مجموعاً مبلغ 23 میلیارد و پانصد میلیون ریال برای به انجام رساندن این پروژه‌ها هزینه شد.

وی همچنین گفت: علاوه بر پروژه‌های مذکور در زمینه احداث پل روستایی، آبرسانی سیار، احداث درمانگاه، احداث و تعمیر مجموعه‌های ورزشی و خرید جهیزیه برای خانواده‌های کم بضاعت و پروژه‌هایی از این قبیل فعالیت کرده‌ایم.

وی همچنین بیان کرد: مجموع هزینه‌های مربوط به فعالیت‌های بسیج سازندگی در زمینه محرومیت زدایی در استان خوزستان در سال 98 مبلغ 215 میلیارد و شصت میلیون ریال برای به انجام رساندن تعداد 1 هزاروششصدوپنجاه‌وچهار پروژه برآورد شده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.