پارسال ۱۶۵۴ طرح عمرانی انجام شد/ایجاد ۱۰۰ فرصت شغلی و اجرای طرح های بیابان زدایی در ۳ هزار هکتار از اراضی خوزستان/بازسازی۷۳۵ مدرسه و خانه افراد محروم

مسئول بسیج سازندگی سپاه ولیعصر(عج) خوزستان گفت: پارسال یک هزار و ۶۵۴ طرح خدماتی، عمرانی و ورزشی با بیش از ۲۱۵ میلیارد ریال اعتبار را در سطح استان خوزستان به اجرا و انجام رساندیم.

سرهنگ پاسدار یونس زبیدی این طرح ها را شامل ساخت درمانگاه، تهیه جهیزیه برای خانواده‌های کم بضاعت، آبرسانی سیار، ساخت پل روستایی و ساخت یا تعمیر مجموعه‌های ورزشی عنوان و اظهار کرد: با توجه به وقوع سیل در بهار سال گذشته در مجموع ۵۹۷ اردو را پارسال برگزار کردیم که از این تعداد ۲۹۷ اردو جهادی و به منظور کمک به سیل زدگان بود و ۳۰۰ اردو دیگر نیز شامل اردو‌های جهادی ۷ تا ۱۰ روزه و یک روزه پزشکی بودند.

وی افزود: سال گذشته همچنین برای ۱۰۰ نفر فرصت شغلی ایجاد شده ضمن اینکه ۳ هزار هکتار از اراضی خوزستان نیز بیایان زدایی شد.

وی تصریح کرد: در مدت یاد شده همچنین ۷۳۵ مدرسه و خانه مربوط به افراد محروم با صرف اعتباری معادل ۲۳ میلیارد و ۵۰۰ میلیون ریال مرمت و بازسازی شد که از این تعداد ۶۵۰ واحد در مناطق سیل زده و ۱۳۰ واحد در مناطق زلزله زده استان قرار داشتند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *