کمک یک میلیارد ریالی به مردم آسیب دیده از سیل کنگان

به گزارش خبرگزاری تسنیم از کنگان، عیسی کرمی شامگاه پنجشنبه در بررسی وضعیت سیل‌زدگان کنگانی اظهار داشت: در پی بروز سیل در سوم فروردین امسال در کنگان خسارتی به تاسیسات زیربنایی و منازل برخی مردم وارد شد.

وی با بیان اینکه در جریان سیل یاد شده ، نیروهای جهادی، سازمان‌های مردم نهاد، هلال‌احمر، شهرداری‌ها، دهیاری‌ها، بسیج و سپاه کمک‌های قابل توجهی کردند گفت: در پی بروز این حادثه و وارد شدن آسیب به منازل برخی مردم تصمیم گرفته شد در راستای حمایت از همشهریان آسیب دیده در این محل، مبلغی توسط شهرداری و شورای اسلامی بندر کنگان پرداخت شود.

رئیس شورای شهر کنگان از کمک یک میلیارد ریالی به مردم آسیب دیده خبر داد و بیان کرد: پس از جلسه شورای اسلامی شهر و تصویب این موضوع در این جلسه ، مقرر شد مبلغ یک‌‌ میلیارد ریال توسط شهرداری به افراد شناسایی شده توسط ستاد مدیریت بحران شهرستان پرداخت شود.

بیشتر بخوانید

کرمی خاطر نشان کرد: این کمک‌ها با تصمیم ستاد بحران شهرستان کنگان در قالب تهیه برخی اقلام و لوازم خانگی مانند یخچال ، تلویزیون، لباسشویی و دیگر تجهیزات است.

وی افزود: قرار است اقلام خریداری شده هفته آینده توسط ستاد مدیریت بحران شهرستان کنگان در اختیار گروه هدف قرار بگیرد.

رئیس شورای اسلامی بندر کنگان عنوان کرد: با مصوبه شورای اسلامی بندر کنگان به همشهریانی که منازل شان در اثر سیل دچار آسیب شده در صورت ساخت و ساز در بافت فرسوده تا پایان امسال، تخفیف ۱۰۰ درصدی و در سایر نقاط محدوده شهر تخفیف ۷ درصدی عوارض ساخت و ساز برخوردار خواهند شد.

وی همچنین بیان کرد: تعدادی از منازل آسیب دیده سیل فروردین ماه توسط شهرداری کنگان بازسازی و تعمیر شد.

کرمی گریزی به برخی خدمات شهرداری در سیل سوم فروردین زد و گفت: شدت بارندگی کم سابقه و بالای ۱۰۰ میلیمتر در کمتر از یک ساعت ، سبب طغیان رودخانه فصلی خور عبدالسلام شد که در اثر آن برخی منازل شهروندان ساکن این محل دچار آبگرفتگی و خسارت شد ، که شهردار، نیروهای شهرداری ، از همان ساعات اولیه تا پایان آن که چند روز به طول انجامید در حوزه‌های مختلف صادقانه به شهروندان عزیز خدمت رسانی و همراه با سایر گروه های جهادی، کاری جهادی و ایثارگرانه کردند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *